Rusya Merkez Bankası ülkedeki özel stablecoinlere karşı çıkıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Rusya Merkez Bankası (CBR) ile ülkenin Maliye Bakanlığı arasındaki uzun süredir devam eden savaşın yeni bir bölümünde, eski bankanın temsilcileri, bazı özel yatırımcıların ülkede piyasaya sürmeye çalıştığı sabit paraları destekleme fikrini eleştirdi.

Yerel basına göre, merkez bankasının isimsiz bir temsilcisi, geçen hafta Maliye Bakanlığı’nın mali politika departmanı müdürü Ivan Chebeskov tarafından başlatılan Rusya merkezli stablecoin’lerle ilgili konuşmayı reddetti.

O zamanlar Chebeskov, bakanlığının “ruble, altın, petrol veya tahıl” gibi varlıklara bağlı sabit paralar yaratmaya verdiği desteği dile getirdi. Bunu “yeni teknoloji geliştirmenin doğru yolu” olarak nitelendirdi ve özel şirketleri gerekli görürlerse bu tür finansal araçları denemeye çağırdı.

CBR sözcüsü, özel sabit paraların “daha ​​yüksek risklerle karakterize edildiğini” söyledi, çünkü dayanak varlık havuzu ihraççıya ait değil. Ayrıca, ihraççı tarafından eşit olarak geri ödeme garantisi olmadığını ve stabilcoin fiyatının gerçekten istikrarlı olmadığını belirttiler.

İlgili: Rus bankası Sber ilk dijital para birimi anlaşmasını tamamlayacak

Banka temsilcisi, geleneksel CBR mesajına paralel olarak, rublenin ülkedeki tek yasal ödeme yöntemi olmaya devam ettiğini ve dijital rubleye olan inançlarını “dijital ödemelerin tüm avantajlarını ve ulusal para biriminin güvenilirliğini bir araya getirerek” belirtti. ” Yerel endüstri uzmanlarının bazen vurguladığı gibi, merkez bankası dijital para birimi projesi, CBR’nin tüm özel kripto para birimlerine yönelik şüphesinin merkezinde yer almaktadır.

29 Haziran’da, CBR’nin finansal teknolojiler departmanı başkanı Kirill Pronin, belirli koşullar altında kripto madenciliğinin yasallaştırılması olasılığını, yani tüm mayınlı varlıkların dövizlere ihraç edilmesini kabul etti. Maliye Bakanlığı’ndan Ivan Chebeskov, kripto paralarını yurtdışında satmak isteyen Rus madencileri için mevcut jeopolitik zorlukların bulunduğunu belirterek, aynı fikirde olma şansını kaçırmadı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!