Roxe Holding, 3.6 milyar dolarlık SPAC anlaşmasıyla Nasdaq’ta listelenmek için görüşüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Özel amaçlı bir satın alma firması (SPAC) olan Goldenstone Acquisition Ltd, blockchain tabanlı ödeme firması Roxe Holding Inc. ile halka açılma planlarını duyurdu.

Çarşamba günü yapılan duyuruya göre, SPAC, Roxe’un Nasdaq’ta ROXE kodu altında listelendiğini görecek olan küresel blok zinciri ödeme firması ile 3,6 milyar dolarlık bir birleşmeyi kabul etti. Roxe, blockchain teknolojisine odaklanarak hem işletmeler arası hem de tüketici ödeme hizmetleri sunan küresel bir ödeme şirketidir.

Bir Reuters raporuna göre, içeriden kaynaklara dayandırılarak, Roxe’un mevcut hissedarlarından hiçbiri birleşmeden sonra hisselerini satmayı planlamıyor. Salı günü, Roxe, listelenen hisse fiyatına ulaşılırsa bazı hissedarların kazanç elde etmeye hak kazanabileceğini belirtti.

Anlaşma, kripto para birimlerinin değerinin düştüğünü gören ve yatırımcıların düşük performans nedeniyle bu tür özel amaçlı satın alma şirketlerini büyük ölçüde terk ettiği olumsuz bir piyasa ortamına giriyor. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1 trilyon doların altına düşerken, Bitcoin (BTC) 2021 ortasından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Kriptodaki uzun düşüş, çok sayıda büyük katılımcının çözülmesiyle ilgili endişelerden kaynaklandı. Artan enflasyon ve faiz oranları ile zayıf makroekonomik sinyaller nedeniyle duyarlılık kötüleşti.

Ayrıca anlaşma, Goldenstone’un yaklaşık 57.5 milyon dolarlık sermaye yaratan ilk halka arzından (IPO) aylar sonra geldi. Bu kaynaklar, Roxe’un mali rezervlerini artırmak için kullanılacaktır. Ayrıca, daha önce Apifiny Group ile 530 milyon dolarlık SPAC anlaşmasını kabul eden CEO Haohan Xu’nun yılın ikinci önemli listeleme anlaşması olacak.

İlişkili: Kripto odaklı SPAC, Nasdaq halka arzında 115 milyon dolar artırdı

2020 ve 2021’deki artışın ardından, birkaç büyük kripto şirketi için tipik bir listeleme aracı olan SPAC’lerin popülaritesi bu yıl azalıyor. Birkaç dolandırıcılık iddiasının ardından, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz günlerde SPAC’ler için daha katı raporlama standartlarını belirledi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!