Ropsten Ethereum test ağı Merge ‘ilk kostümlü prova’ için hazır

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum ağındaki Ropsten test ağı, Proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasını benimsemek için Merge’in “ilk kostümlü provası” için zemin hazırlamaya hazır.

Core Ethereum geliştiricisi Tim Beiko ilan edildi Salı günü Ropsten için yeni bir İşaret Zinciri piyasaya sürüldü. “8 Haziran civarında” olması beklenen son Merge testinin habercisi olarak hizmet edecek.

Ropsten test ağı, Ethereum istemcileri için birçok test alanından biridir. İşlemleri ve kodlama ortamını yürütmek için değersiz bir Ether (ETH) formunun kullanımı dahil olmak üzere Ethereum ana ağının özelliklerini taklit eder, ancak burada yapılan değişiklikler ana ağı etkilemez.

Ropsten aynı zamanda Ethereum’un 2016’da piyasaya sürülen en uzun ömürlü Proof-of-Work (PoW) test ağıdır.

Ropsten nihayet kendi Birleşmesinden geçtiğinde, gerçek Birleştirmenin Ethereum ana ağında nasıl görünebileceğine ilk bakış olacak. Test ağı, uygulamaları ve istemcileri üzerinde ortaya çıkan etkiler, geliştiricilere, ana ağ Birleştirme için neler olmasını bekleyebilecekleri ve sorunların ortaya çıkmasını nasıl önleyebilecekleri konusunda ilk kez fikir verecektir.

Beiko, Ropsten Merge tarihine kadar geliştiricilerin ve düğüm koşucularının hazırlaması gereken birkaç şey olduğunu söyledi. Beacon Chain, en son yükseltmeyi başlatmalı ve PoW tarafının TTD olarak bilinen madencilik zorluğu belirlenmelidir.

Beiko, yükseltmenin önce geleceğini, ardından “Haziran ⅔ tarafından seçilmesi gereken” TTD’nin geleceğini ekledi.

Reklam Alanı

İlişkili: Ethereum Beacon Chain 7 blok yeniden düzenleme yaşıyor: Neler oluyor?

Birleştirme, Ethereum ağının tarihinde en çok beklenen olaylardan biridir çünkü birkaç hedefe ulaşacaktır. Ethereum’un PoW konsensüs algoritmasını PoS’a dönüştürecek, ağı çok daha enerji verimli hale getirecek ve ağın adını daha önce Eth2 olarak bilinen Konsensüs Katmanı olarak değiştirecek. Bu yıl ağustos ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Binlerce Ethereum kullanıcısının umutlarına rağmen, Birleştirmenin ağdaki gaz ücretlerini düşürmesi beklenmiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!