Robinhood, stok tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığı için neredeyse 10 çalışandan 1’ini baltalıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Popüler perakende ticaret platformu Robinhood, HOOD’un tüm zamanların en düşük seviyelerine düştüğünü gören hisselerinin satışının ortasında işgücünün %9’unu işten çıkardı.

Yalnızca son 30 gün içinde, HOOD, 2021 ortasındaki ilk halka arzdan bu yana en düşük fiyatı işaretleyerek, yazı yazarken 9.99 dolara oturmak için yaklaşık %38 oranında bir düşüş yaşadı.

Düşüş, TradingView’e göre, 4 Ağustos 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 70.39$’dan bu yana HOOD fiyatının sürekli düştüğünü gören uzun vadeli düşüş eğiliminin bir parçası.

Robinhood, CEO ve kurucu ortak Vlad Tenev’in Salı günü yayınladığı bir blog yazısı aracılığıyla personel düzenlemesini kamuoyuna duyurdu. 2020 ile 2021’in ilk yarısı arasında bir “hiper büyüme döneminden” geçtikten sonra, firmanın çalışan sayısının 700’den yaklaşık 3.800 çalışana yaklaşık altı kat arttığını kaydetti.

Ancak Tenev, o zamandan beri şirkette çok fazla iş rolünün gereksiz hale geldiğini öne sürerek şunları söyledi:

“Bu hızlı personel sayısı artışı, bazı yinelenen rollere ve iş işlevlerine ve optimal olandan daha fazla katman ve karmaşıklığa yol açtı. Tüm bu faktörleri dikkatlice değerlendirdikten sonra, Robinhood’un personeline bu indirimleri yapmanın verimliliği artırmak için doğru karar olduğuna karar verdik.”

Olağanüstü yetenekleri kilit rollerde tutacağız ve işe almaya devam edeceğiz ve çalışanlarımıza ek öğrenme ve kariyer gelişimi fırsatları sağlayacağız” dedi.

İlişkili: Robinhood CEO’su, DOGE’nin nasıl ‘internetin para birimi’ haline gelebileceğini özetliyor

İyileşmeyi sürdürmeye yardımcı olacak kripto mu?

Robinhood, yaptığı açıklamada, bilançosunda 6 milyar dolardan fazla nakit ile gelecek için iyi konumlandığını belirtirken, “Aracılık, Kripto ve Harcama/ Tasarruf” 2022’de.

Geçen yıl, firmanın toplam geliri 2020’ye kıyasla %89 artarak 1,82 milyar dolara ulaştı ve Robinhood’un performansının önemli bir kısmı kripto hizmetlerinden elde edilen gelirden kaynaklandı.

Kripto işlem geliri 2021’de 419 milyon dolar olarak gerçekleşti ve bir önceki yıla göre %1,451’lik bir artış gösterdi. Özellikle 2021’in ikinci çeyreğinde kripto, Robinhood’un toplam gelirinin %41’ini oluşturuyordu. Ancak, rakamın 4. çeyreğe kadar yaklaşık %13’e düştüğünü belirtmekte fayda var.

Robinhood, bu yıl sektöre olan ilgisini kaybetmiyor gibi görünüyor ve kripto tekliflerini son zamanlarda genişletmeye yönelik birçok hamle yaptı.

Reklam Alanı

19 Nisan’da Cointelegraph, Robinhood’ın İngiltere ve Avrupa pazarlarına genişleme planlarına yardımcı olmak için İngiliz kripto varlık firması Ziglu’yu satın aldığını bildirdi.

Bu ayın başlarında Robinhood, merakla beklenen kripto cüzdanını 2 milyon bekleme listesindeki kullanıcıya sundu, Lightning Network’ü entegre etme planlarını açıkladı ve destekçilerinden aylarca süren kampanyaların ardından Shiba Inu’yu (SHIB) listeledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!