Robinhood, genişleme planlarını zorlamak için İngiliz kripto şirketi Ziglu’yu satın aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Büyük bir kripto para dostu hisse senedi ticareti uygulaması olan Robinhood, Birleşik Krallık merkezli kripto varlık firması Ziglu’yu satın alarak küresel genişlemeyi zorluyor.

Robinhood Salı günü resmi olarak Ziglu’yu satın almak için düzenleyici onaylara ve diğer kapanış koşullarına tabi bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Firma, anlaşmanın boyutunu Cointelegraph’a açıklamayı reddetti.

“Düzenleyici onayına tabi olarak, yakın vadede mevcut Ziglu müşterileri için hiçbir şey değişmeyecek. Robinhood sözcüsü, daha uzun vadede Ziglu’yu Robinhood’a daha eksiksiz entegre edecek, Robinhood markasını denizaşırı ülkelere taşıyacak ve operasyonları İngiltere’nin ötesinde Avrupa’ya genişletmek için çalışacağız” dedi.

Satın alma, Robinhood’un uluslararası genişlemesini hızlandırmasına ve sonunda hem İngiltere’de hem de Avrupa’da pazarlara girmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu hareket, platformun 2020’de İngiltere gibi ülkelerde iddialı genişleme planlarını daha önce iptal etmesinin ardından bu yıl Robinhood’ın yenilenen genişleme çabalarıyla aynı doğrultuda geliyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi Ziglu, eski Barclays teknoloji başkanı ve Starling bankasının kurucu ortağı Mark Hipperson tarafından 2020’de kuruldu. Firma, müşterilerin Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve diğerleri gibi on bir kripto para birimi alıp satmalarını sağlayan dijital bir platform sağlıyor. Ziglu platformu ayrıca kullanıcıların bir banka kartı kullanarak ödüller kazanmalarına ve hizmetler için ödeme yapmalarına olanak tanır.

Robinhood, Amerika Birleşik Devletleri’nde komisyonsuz bir yatırım ve ticaret platformu sunduğu bilinen büyük bir çevrimiçi aracı kurumdur. Robinhood, şirket 2018’de BTC ve ETH gibi büyük kripto para birimlerinin ticaretini başlattıktan sonra kripto topluluğunda yaygın olarak tanındı.

İlişkili: FTX, CySEC onayı ile Avrupa’ya açılıyor

Ticaret politikalarıyla ilgili bazı tartışmalara ve geçen yıl ABD düzenleyicilerinin artan ilgisine rağmen, Robinhood son zamanlarda gelişmeyi zorluyor. Şirket, Lightning Network’ü entegre etme planlarını açıklayarak, Nisan 2022’nin başlarında 2 milyon ek kullanıcı için dijital cüzdan özelliğini kullanıma sundu.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!