Ripple avukatı, kriptoyu buldoze etmeye ve iflas etmeye çalıştığı için SEC’i çarptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ripple genel danışmanı Stu Alderoty, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) kendi düzenleyici bölgesini genişletme adına ABD’de kripto inovasyonunu “zorbalık, buldozer ve iflas” etmeye çalışmakla suçladı:

“Uygulama eylemleri veya potansiyel yaptırım tehditleri getirerek SEC, ABD’deki kripto inovasyonunu zorbalık, buldozer ve iflas ettirmeyi amaçlıyor, hepsi de kendi yetki sınırlarını izin verilmeyen bir şekilde genişletmek adına.”

Alderoty, Pazartesi günü, Ripple ile düzenleyici arasında devam eden ve her kripto para birimini bir menkul kıymet olarak ele alarak “SEC’in ABD’deki tüm kriptolara yönelik saldırısının” bir parçası olduğunu söylediği bir dava sırasında görüşlerini paylaştı:

“Her şeyin bir çivi olmasını isteyen bir çekiç gibi, SEC her kriptonun bir menkul kıymet olduğunu iddia edebilmek için her şeyi bulanık tutuyor.”

Ripple Labs, Aralık 2020’den bu yana, menkul kıymetler düzenleyicisinin Ripple yöneticilerinin Ripple (XRP) tokenlerini şirket için para toplamak için 2013’ten başlayarak Ripple (XRP) tokenlerini kullandığını ve bunun şirketin zaman.

Ripple, o zamanlar SEC için Kurumsal Finansman Direktörü Robert Hinman tarafından 2018 yılında yapılan bir konuşmanın, Ether (ETH) ve Bitcoin (BTC) ve ilişkili XRP’yi “yeterince” olması nedeniyle menkul kıymet dışı olarak sınıflandırdığını iddia ederek karşılık verdi. merkezi olmayan.”

Ripple, konuşmanın SEC’in Ripple ve XRP tokenine yönelik iddialarıyla çeliştiğini savundu, ancak SEC, konuşmanın düzenleyicinin resmi görüşü değil, direktörün kendi kişisel görüşleri olduğunu iddia ederek argümana karşı çıktı. Bu nüans, Ripple ve SEC davasının en önemli yönlerinden biri olmuştur.

Alderoty, “Konuşmanın Hinman’ın kişisel görüşü olduğu ve ‘mutlaka Komisyonun görüşü olmadığı” yönündeki feragatnamelere rağmen, piyasa Hinman’ın konuşmasını ciddiye aldı” dedi.

“Ripple için Hinman’ın konuşması, açık, izinsiz, merkezi olmayan bir blok zinciri defterinde var olan bir kripto para birimi olan XRP’nin bir emtia ve/veya sanal bir para birimi olduğu sonucunu doğruladı. Kesinlikle bir güvenlik değil” diye ekledi.

İlişkili: Brad Garlinghouse, NFT’lerin ‘yetersiz’ olduğunu söylüyor, yeni kullanım durumları görüyor | Cointelegraph röportajı

Reklam Alanı

Alderoty, konuşmanın SEC’in kripto için düzenleyici suları kasıtlı olarak bulandırmasını özetlediğini söyledi:

“Burada ABD’de, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto için düzenleyici suları kasıtlı olarak bulandırdı. […] Kriptonun gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için nihayet bu düzenleyici çamuru temizlememiz gerekiyor.”

8 Haziran’daki bir Washington Post etkinliğinde, Amerika Birleşik Devletleri Senatörleri Kirsten Gillibrand, Bitcoin ve Ether’in bariz istisnası dışında, çoğu kripto para biriminin Howey Testi kapsamında menkul kıymetler olarak sınıflandırılacağını kabul etti.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CTFC) başkanı Rostin Behnam, güvenlik madeni paralarını kopyalayan “muhtemelen yüzlerce” madeni para olmasına rağmen, BTC ve ETH gibi birçok emtia madeni parası olduğunu söyleyerek biraz farklı bir görüş aldı. komisyonu tarafından düzenlenecektir.

Ripple ve SEC arasındaki mahkeme savaşının, kripto para birimlerinin, özellikle ABD menkul kıymetler ve emtia yasaları kapsamındaki altcoinlerin tedavisi için bir emsal oluşturması bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!