Riot Blockchain, NY madencilerini Lone Star State’e taşıma planlarını duyurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto madenciliği firması Riot Blockchain, New York veri tesisinden kulelerin yerini değiştirmeye başladığını ve çoğunluğunun Teksas’ın merkezinde olmasını amaçladığını söyledi.

Çarşamba günü yaptığı bir duyuruda Riot, madencilik kulelerinden bazılarını, şirketin işletme giderlerini daha düşük güç maliyetleri yoluyla azaltma ve “tüm üçüncü taraf barındırma ücretlerini ortadan kaldırma” çabasının bir parçası olarak Coinmint adlı Massena, New York tesisinden değiştirdiğini söyledi. ” Şirket, Coinmint’teki “S19 madenci filosunun bakiyesini” Temmuz ayında Riot’un Rockdale, Teksas’taki Whinstone tesisine göndermeyi planladığını söyledi.

Hareket, Teksas’ın birçok yerinde 100 derece Fahrenheit’in üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ve klimaların sakinleri serinletmek için artan güç taleplerinin ortasında geliyor. Eyaletin birincil enerji sağlayıcısı, Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi veya ERCOT’tan alınan veriler, güneydeki merkezi için fiyatların – Riot’un Rockdale’deki tesisini de içerecek – önümüzdeki 24 saat içinde MW-saat başına 95.94 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte, bazı raporlar, rüzgar ve güneş enerjisinden elde edilen enerji üretiminin, artan güç talepleri karşısında maliyetleri düşürmeye yardımcı olduğunu ileri sürüyor.

Riot’un Teksas’taki operasyonları, görünüşe göre eyaletteki sıcak hava dalgası için hazırlıkları içeriyordu. Şirket, biri tamamlanmış, diğeri ise bazı elektrik işlerini bitirirken “ilk madenci dağıtımlarının başladığı” iki hava soğutmalı binanın inşaatının sürdüğünü bildirdi.

CEO Jason Les, şirketin Teksas’ın elektrik şebekesindeki talebi karşılamayı amaçlayan bir ERCOT programının parçası olarak bu yaz enerji tüketimini azaltacağını söyledi. Cointelegraph Şubat ayında, Riot’un yüksek enerji talepleri gerektiren olası bir şiddetli kış fırtınası beklentisiyle eyaletteki operasyonlarının %99’unu kapattığını bildirdi – Şubat 2021’de eyaletin birçok yerinde günlerce elektriksiz kalan düşük sıcaklıklar ve yoğun kar yağışı nedeniyle.

İlişkili: Fort Worth Şehri, Bitcoin madencilik programı lehine oy kullandı

Kripto madenciliği şirketi, Haziran ayında 421 Bitcoin (BTC) ürettiğini, ancak 6.2 milyon dolara 300 BTC sattığını ve Riot’un Perşembe günü kabaca 6.654 madeni paraya sahip olduğunu bildirdi. Şirket, filosunda saniyede 4.4 exahash (EH/s) hash oranı üreten 42.455 madenci olduğunu bildirdi, ancak Ocak 2023’e kadar 115.450 Antminer kulesinin konuşlandırılmasının ardından 12.5 EH/s kapasiteye sahip olmayı planladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!