Rhode Island, yeşil ev inşaatçıları için kripto ödülleri önerdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Rhode Island’ın Temsilciler Meclisi’nde, projenin karbon ayak izini azaltmak için bir ev inşaatçısına “yeşil para” kripto para biriminde kredi verecek bir yasa tasarısı önerildi.

Yeşil Konut Kamu-Özel Ortaklığı Yasası, eyaletin kamu hizmetleri komisyonunu, bir konut projesinin hizmet maliyetleri ve karbon emisyonları hakkında yıllık raporlar yayınlamaya zorlayacaktır. Proje, kullanım maliyetlerini azaltabilmişse, devlet mülk sahibine bir kripto para kredisi verecektir.

“Bu bölüm uyarınca herhangi bir konut inşaatı projesine atfedilebilen 24 tutarındaki herhangi bir azalma, krediye yeşil para şeklinde kripto para birimi yoluyla itfa için uygun olacak bir kredi miktarı tahsis edilecektir.”

Girişim için fonlar, yerel özel bankalardan gelen 500 milyon dolarlık bağıştan ve “Yeşil Konut Fonu” olarak bilinen devletten 125 milyon dolarlık bağışlardan gelecek.

Green Coin’in hangi blok zinciri ağını kullanacağı belli değil, ancak bugünlerde ana akım çevreciler tarafından tercih edilen daha az maliyetli bir hisse kanıtı (PoS) ağı olacaktır.

Rhode Island’daki Yeşil Konut Kamu-Özel Ortaklığı Yasası

Tasarı, hem Ocean State’deki konut talebindeki ani artışın üstesinden gelmek hem de ev inşaatçılarını çevre standartlarına uygun kalmaya teşvik etmek için tasarlandı. Teklifte şunlar belirtiliyor:

“İklim Yasası tarafından belirlenen hedeflere 3 uyumu sağlamak için yeşil alan standartlarını kullanarak konut geliştirmek için acil eylem zorunludur.”

Yerel haber kaynağı The Providence Journal’ın bir raporuna göre, yeni önerilen yasa tasarısı, yıldan yıla artan fiyatlar nedeniyle artan konut sıkıntısı çeken eyalette yeni konut gelişmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Konut verisi takipçisi Redfin, Rhode Island’ın konut arzının son beş yılda istikrarlı bir düşüş gösterdiğini ve Şubat 2022’nin beş yılın en düşük seviyesine işaret ettiğini doğruladı.

İlişkili: Yeşile mi yoksa eve mi? NY Eyaleti madencilik moratoryumunun kripto endüstrisi için anlamı ne olabilir?

Rhode Island yasama meclisinin çevreye duyarlı inşaatçıları kriptoyla ödüllendirme planı oldukça yeni olsa da, konut piyasasında kripto yeni bir fikir değil. Evlerin ödemesine yardımcı olmak için kripto ipotek almak giderek yaygınlaşıyor.

USDC.homes programı, geçen ayın sonlarında Austin, Teksas’ta yeni bir ev sahibine Polygon ağındaki USD Coin (USDC) cinsinden bir kredi verdi. Teminatsız kredi, geleneksel kredilere benzer şekilde çalışır, ancak kriptoda da yapılan peşinat, anaparanın ödenmesine yardımcı olmak için kullanılabilecek borçlu faizini kazanmak için belirlenir.

Reklam Alanı

Bacon Protokolü, geçen Kasım ayından bu yana geri ödenemez token (NFT) ipotekleri ihraç ediyor ve faiz oranları, ulusal ortalama %5.5’in çok altında.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!