Reddit, yeni blockchain destekli ‘Koleksiyon Avatarlarını’ duyurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İçerik toplama, sıralama ve tartışma sitesi Reddit, Perşembe günü yeni bir blockchain destekli avatar sistemini duyurdu. Resmi bir tarih açıklanmamasına rağmen şirket, avatarların önümüzdeki birkaç hafta içinde genel halka açık olacağını öne sürdü. Şimdilik Reddit, r/CollectibleAvatars topluluğuna katılan sınırlı sayıda kişiye ilk bakışta erken erişim sağlıyor.

Koleksiyon Avatarları, aynı zamanda Reddit web sitesinin kullanıcıları olan bağımsız sanatçılar tarafından oluşturulan bir dizi sınırlı sayıda sanat eseridir. Yeni avatarlar yerel para birimleriyle satın alınabilir. Ancak duyuru, resmin Polygon blok zincirinde saklandığını belirtti. Ek olarak, Koleksiyon Avatarlarının yönetimi, Reddit’in Ethereum uyumlu zincirler üzerinde çalışan blok zinciri destekli cüzdanı Vault aracılığıyla gerçekleştirilir.

İlgili: ANALİZ Metaverse moda endüstrisinde nasıl devrim yaratabilir?

Reddit’in bu son hamlesi, web sitelerinde Perşembe günkü duyuruda belirtildiği gibi, web sitesini kullanan sanatçıları güçlendirmeyi amaçlıyor:

“Başından beri amacımız, sanatçıları eserlerini yaratmaları ve satmaları için güçlendirmekti. Sanatçılar, Reddit’te satılan her Koleksiyon Avatar için ücretler düşüldükten sonra ödeme alacak ve ayrıca açık pazaryerlerinde Koleksiyon Avatarlarının ikincil satışlarından telif ücreti alma hakkına sahip olacak.”

Yeni koleksiyon, Reddit kullanıcılarının normalde avatarlarını web sitesinde oluşturduğu yerlerde kullanıma sunulacak. Bir Koleksiyon Avatar satın alındığında, Reddit’te avatar olarak kullanılabilir. Koleksiyon Avatarlarının sahipleri benzersiz avantajlar almaya hak kazanacak ve Koleksiyon Avatar yaratıcıları gelecekteki ikincil satışların bir yüzdesini alacak.

Perşembe günkü duyurudan, “Koleksiyon Avatarları şu anda genel amaçlı, Ethereum uyumlu bir blok zinciri olan Polygon’da depolanıyor. Düşük maliyetli işlemleri ve sürdürülebilirlik taahhütleri için Polygon’u seçtik.”

Reddit, avatarların uygun olmayan para tokenleri (NFT’ler) olmadığını ve kripto para birimlerinin şimdilik bunları satın alma veya satma sürecinin bir parçası olmadığını söyledi, ancak “Blockchain destekli Koleksiyon Avatarları, attığımız ilk adımlardan biri. Reddit’te bu konseptin potansiyel faydalarını test etmek için.”

Reddit, konseptin ilgili özellikleriyle ilgili olarak şirketin gelecek vizyonlarından da bahsetti:

“Gelecekte, blok zincirini Reddit’teki topluluklara daha fazla yetkilendirme ve bağımsızlık getirmenin bir yolu olarak görüyoruz. Reddit, ademi merkeziyetçiliğin çevrimiçi olarak nasıl görünebileceği konusunda her zaman bir model olmuştur; topluluklarımız kendi kendini inşa ediyor ve yönetiyor ve topluluklarımızı daha iyi güçlendirme misyonumuzun bir parçası olarak, onların kendi kendini idame ettirmesine ve kendi kendini yönetmesine yardımcı olacak araçları keşfediyoruz.”

Bu Reddit’in NFT’lere ilk girişi değil, şirket CryptoSnoos’u bu yılın Şubat ayında piyasaya sürdü.

2022 kripto çöküşünün ortasında, bazı şirketler inşa etmeyi seçiyor. Diğer son NFT gelişmeleri arasında, Lamborghini destekli GT yarış ekibinin NFT’leri kullanarak araba parçalarını doğrulama kararı ile birlikte NFT platform savaşlarının olabileceğini gösteren yeni bir DappRadar raporu yer alıyor. Sanat temelli jetonlar son birkaç yılda çok popüler olsa da, bazıları bir sonraki potansiyel NFT altın hücumu olarak süresi dolan telif haklarına bakmaya başladı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!