Portekizli Assembleia da Republica iki kripto vergi faturasına hayır diyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Portekiz kongresi Assembleia da Republica, kripto para birimlerine vergi uygulayacak iki yasa tasarısını reddetti.

Portekiz uzun zamandır bir kripto para vergi cenneti olarak görülüyor ve kripto para ticareti 2018’den beri vergiden muaf. Ayrıca, dijital varlıkların ticareti Portekiz’de yatırım geliri olarak kabul edilmiyor. Bu, Bitcoin’i kabul eden işletmelerin gelir vergisi ödemesi gerekmesine rağmen, kripto girişimlerini ve etkinliklerini Lizbon’a çekti.

Portekiz Maliye Bakanı Fernando Medina kısa süre önce ülkedeki kripto para birimlerinin yakında sermaye kazancı vergisine tabi olacağını açıklamıştı. Bununla birlikte, küçük siyasi partilerin kripto para varlıklarını vergilendirmeye yönelik iki ayrı faturası Portekizli Assembleia da Republica tarafından reddedildi.

Haber, herhangi bir “makul olmayan vergilendirmenin” kripto para birimi sektörünün büyümesi için olumsuz olacağını söyleyen DuoVerse ve VMining’in kurucusu Derek “Isaac” Kaplan tarafından memnuniyetle karşılandı. Cointelegraph’a şunları söyledi:

“Düzenleyici bir çerçeve önemli olsa da, sektöre büyüme alanı vermemiz gerekiyor. Kripto endüstrisi yeni gelişmekte ve adaletsiz olacağı için eşdeğer gelir üzerinden sermaye kazançları için geçerli olan aynı orana tabi olmamalıdır. Bu gelişme, bu kripto dostu duygu Portekiz’de güçleniyor.”

Ekonomi gazetesi ECO’ya göre, teklifler, Çarşamba öğleden sonra 2022 bütçe oylaması sırasında reddedilen sol partiler Bloco de Esquerda ve Livre’den geldi. Hükümetten 5.000 € (5.345.75 $) üzerindeki kripto kârlarını vergilendirmeyi araştırması istendi.

Portekiz’de kripto işlemleri, sermaye kazancı vergisine veya başka herhangi bir vergiye tabi değildir. Karşılaştırıldığında, finansal yatırım için mevcut sermaye kazancı vergisi oranı %28’dir. Ülkenin Maliye ve Vergi Bakan Yardımcısı Antonio Mendes, parlamentonun aynı oturumunda kripto para biriminin vergilendirilmesinin “karmaşık bir gerçeklik” olduğunu ve sermaye kazançlarının yeterli olmayabileceğini belirtti.

İlişkili: Portekiz, devletin vergi alacağını duyurduğu için kripto vergi cenneti statüsünü kaybedecek

Reklam Alanı

Şubat ayında Portekiz’e giden bir göçmen, Batı İber ulusunun tüccarlar arasında kripto benimseme oranını övdü ve hatta Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere Bitcoin’in bir gün orada yasal para haline gelebileceğini tahmin etti. Ancak, hükümet yetkilileri dijital varlıkların nasıl vergilendirileceği konusunda kafa yorduğu için kafasında çok şey olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!