Polygon, 2022’de karbon nötr olmayı taahhüt ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Polygon ağı Salı günü, “Yeşil Manifesto: Planet Earth ile Akıllı Bir Sözleşme” yayınlayarak bu yıl karbon nötr ve iklim pozitif olma taahhüdünü duyurdu. Ayrıca karbon ayak izlerini dengelemek ve sonunda karbon negatif olmak için ekstra kredi satın almak için 20 milyon dolarlık bir taahhütte bulundular.

Ethereum ölçeklendirme çözümünün daha sürdürülebilir bir gelecek planının bir parçası, aynı zamanda karbon ayak izlerini dengelemek isteyen ekosistem ortaklarına kaynak sağlamayı da içeriyor. Ayrıca, STK’ların iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik bağışlar yapmalarını kolaylaştırmayı umuyorlar.

Şirkete göre, Yeşil Manifesto özgürlüğü “Web3 değerlerinin merkezine” yerleştiriyor ve iklim değişikliğini bu özgürlüğe yönelik en büyük tehdit olarak görüyor. Karbon nötr hale gelmek, Polygon’da yapılan her NFT basılmış, jeton köprülü veya DeFi ticaretinin hesaba katılması ve çevresel etkisinin dengelenmesi anlamına gelir. Uzun vadeli vizyonları, ekosistemin iklim pozitif olarak adlandırdıkları ilk blok zinciri haline gelmesidir.

Polygon, zincir üzerinde karbon dengeleme teknolojisi sağlayan geliştiricilerin bir organizasyonu olan KlimaDAO ve Polygon’a ağın karbon yoğunluğunu ölçen bir analiz aracı sağlayan Offsetra ile işbirliği yapıyor. Staking düğümü donanımından veya köprüleme faaliyetlerinden kaynaklanan emisyonları ve Ethereum Mainnet ile etkileşimden kaynaklanan enerji tüketimini analiz ederek, daha iyi bir yönetim stratejisi oluşturabilir.

Polygon ayrıca, Polygon emisyonlarının %99’unun Ethereum Mainnet’teki işlemleri içeren kontrol noktası ve köprüleme faaliyetlerinden kaynaklandığını tespit eden bir emisyon analizi yayınladı. Polygon, Microsoft ve Deloitte gibi şirketler altında Şubat 2021 – Şubat 2022 arasında toplam 90.645 ton CO2e ağ emisyonu gösterdi.

Polygon kısa süre önce, Polygon PoS, Polygon Edge ve Polygon Avail’i içeren ölçeklendirme çözümlerini genişletmek için Sequoia liderliğindeki bir finansman turunda ve diğer büyük blok zinciri girişim fonlarında 450 milyon dolar topladı. Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal’a göre, bu ölçeklenebilirlik ve sürdürülebilirlik girişimleri, Web3 uygulamalarının ana akım olarak benimsenmesini teşvik etmeye yönelik genel stratejilerinin bir parçasıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap