Polkadot, büyük bir blok zinciri korsanlığı sorununu çözmek için hazırlanırken DOT günde %12 arttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Polkadot (DOT) fiyatı, yeni zincirler arası iletişim protokolünün blok zinciri sektöründe uzun süredir devam eden bir sorunu çözeceği beklentisiyle son 24 saat içinde yükseldi.

DOT fiyatı, XCM lansmanında %12 arttı

Boğalar, DOT’un fiyatını 5 Mayıs’ta bir gün önce 14.72 dolardan 16.44 dolara yükseltti ve parachain’lerin – Polkadot ekosistemi içinde paralel olarak çalışan bireysel blok zincirlerinin – iletişim kurmasına izin veren bir mesajlaşma sistemi olan XCM’nin lansmanını değerlendirirken %12’nin biraz üzerinde kazanç elde etti. herbiri.

DOT/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, XCM protokolünde gelecekteki güncellemeler, parachainlerin Polkadot’un merkezi blok zinciri olan Relay Chain’e güvenmeden mesaj alışverişinde bulunduğunu görecek. Bu, sektöre yılda 1 milyar dolardan fazlaya mal olan köprü hack’lerini ortadan kaldırmayı umuyor.

Diğer yükseliş katalizörleri

DOT’un kazanımları, kripto para birimi piyasasında başka yerlerdeki benzer yukarı yönlü hareketlerle aynı doğrultuda ortaya çıktı.

Örneğin, Bitcoin (BTC) aynı dönemde yaklaşık %6 ralli yaptı DOT, korelasyon katsayısı 5 Mayıs itibariyle 0.87 ile %12 tırmandı ve bu, BTC ve DOT fiyatlarının son günlerde neredeyse adım adım hareket ettiğini gösteriyor.

Polkadot, büyük bir blok zinciri korsanlığı sorununu çözmek için hazırlanırken DOT günde %12 arttı
DOT/USD ve BTC/USD korelasyon katsayısı. Kaynak: TradingView

Kripto piyasası, Federal Rezerv’in, başkanlarından biri olan James Bullard’ın Nisan 2022’de yaydığı gibi, gösterge oranlarını 75 baz puan artırmayacağını açıklamasının ardından kazandı. S&P 500 endeksi de yaklaşık %3 arttı ve tahvil getirileri düştü.

Bununla birlikte, ABD merkez bankası “yumuşak” bir inişe, yani ABD ekonomik büyümesini aşırı etkilemeden enflasyonu düşürmeye hazırlanırken %2-3’lük “nötr”e yaklaşmayı umarak faiz oranlarını düşürme yolunda kaldı.

4 Mayıs’ta 50 baz puanlık bir indirimle başladı ve başkan Jerome Powell %0,5’lik artışlar vaat etti.

Polkadot, büyük bir blok zinciri korsanlığı sorununu çözmek için hazırlanırken DOT günde %12 arttı
BTC/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bu şahin tonun bir sonucu olarak, Bitcoin’in mevcut fiyat artışı bir kez daha 40.000 doların altına düşebilir ve DOT da dahil olmak üzere kripto piyasasının geri kalanını onunla birlikte alaşağı edebilir.

Polkadot fiyat riskleri %35 düşüş

Polkadot teknik ekibi, baş-omuz (H&S) modelinin altına düştüğü için kısa vadede düzeltme riskine soktu.

H&S kalıpları, fiyat, boyun çizgisi adı verilen ortak bir destek seviyesinden destek alırken üç zirve oluşturduğunda ortaya çıkar. Bu arada, orta tepe (kafa), aşağı yukarı aynı yükseklikte olan diğer ikisinden (sol ve sağ omuz) daha uzun olur.

H&S, genellikle fiyat boyun çizgisinin altına düştükten sonra çözülür. Teknik analizin bir kuralı olarak, bir H&S arızası, fiyatı başın tepe noktası ile boyun çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit bir uzunlukta seviyeye gönderir.

İlgili: Bitcoin tüccarı, riskli varlık ‘acı ticareti’ uyarısı sırasında 40.8K BTC fiyat hedefini koruyor

Reklam Alanı

DOT, düşüş modelini yeniden doğrulamak için destek olarak boyun çizgisini test eden son sıçramasıyla, hakim H&S kurulumunun kırılma aşamasında.

Bu arada, boyun çizgisi alanı, bir sonraki yukarı yönlü girişimin ardından potansiyel bir geri çekilme senaryosu oluşturan 18.20 $ ile 50 günlük üstel hareketli ortalama (50 günlük EMA; aşağıdaki grafikte kırmızı dalga) ile çakışıyor.

Polkadot, büyük bir blok zinciri korsanlığı sorununu çözmek için hazırlanırken DOT günde %12 arttı
H&S kurulumunu içeren DOT/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Polkadot’un H&S aşağı yönlü hedefi, bozulma devam ederse 11 dolara yakın, 5 Mayıs fiyatından neredeyse %35 daha düşük.

Tersine, boyun çizgisi alanının ve 50 günlük EMA’nın üzerinde belirleyici bir kırılma, yukarı hedef olarak 200 günlük EMA’sını (mavi dalga) 22.75 $ civarında DOT’a yönlendirecektir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!