P2E gerilemesinin ortasında Sky Mavis, Axie Infinity için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe yöneliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Salı günü, popüler fantezi canavar savaşı mantar olmayan token (NFT) oyunu Axie Infinity’nin yaratıcısı Sky Mavis, Axie Infinity Builders Programında kullanıcı tarafından oluşturulan ilk projeleri kabul ettiğini duyurdu. Sunulan 2.000 başvurudan sadece 12’si İnşaatçılar Programı için seçildi.

Pek çok avantaj arasında, seçilen ekipler, proje geliştirmeyi finanse etmek için Axie Infinity’nin yönetişim simgesi Axie Infinity Shards (AXS) cinsinden en az 10.000 $ hibe alacak. Ayrıca gelir paylaşımı modeliyle Axie Infinity markasını kullanarak oyunlarından para kazanma izni de alacaklar. Dikkat çeken projeler arasında Axie NFT’ler için bir platform macerası olan Across Lunacia ve Axies’i ve onların benzersiz yeteneklerini içeren bir battle royale oyunu olan Mech Infinity yer alıyor. Axie Infinity’de oyun ürün lideri Philip La şunları söyledi:

“Topluluğun birlikte yaratılması […] zaman içinde ölçeklenmiş değer üretiminin temel bir itici gücü olacaktır. İnşaatçılar Programı, topluluğun sevdikleri oyunlara ve projelere doğrudan önemli ve anlamlı katkılarda bulunabileceği yeni bir dünyanın ilk adımıdır ve oyuncuların sahip oldukları Eksenlerden daha fazla keyif almalarını sağlayacak birçok girişimden biridir.”

Axie Infinity Builders Programı. Kaynak: Sky Mavis

İlgili: GameFi ve P2E blockchain oyunları 2022’de nasıl gelişecek? Bildiri

Axie Infinity, oyuncuların Axie NFT’leri ile oyun içi görevleri tamamlayarak Smooth Love Potion (SLP) gibi dijital jetonlar kazanabilecekleri oyna-kazan oyun mekaniği ile tanınır. Bununla birlikte, şişirilmiş bir token arzı, devam eden kripto ayı piyasası ve kalabalık bir oyuncu tabanının birleşimi, SLP’nin geçen yıl %96 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Sonuç olarak, oyuncular kazançları dibe vurdukça oyunu yavaş yavaş terk etmeye başladılar.

ActivePlayer.io’ya göre, Axie Infinity’nin günlük aktif oyuncu sayısı, art arda dört aylık düşüşe tanık olmadan önce Ocak ayında 2.37 milyona ulaştı. Rakam şu anda 1.86 milyon.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!