Oyun, kripto fintech ve blok zinciri altyapısı risk sermayesi turlarına hükmediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para piyasaları, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) Nisan ayının sonunda daha fazla zayıflık belirtileri göstermesiyle makro tabanlı bir düşüş eğiliminde kalmaya devam ediyor. Ancak, kripto ve blok zinciri sektörlerindeki risk sermayesi faaliyeti, şimdiye kadarki en güçlüsü ve büyük yatırımcıların anlık fiyat hareketinin ötesine baktığına ve bölücü boğa/ayı anlatılarını görmezden geldiğine dair daha fazla kanıt sunuyor. VC Roundup’ın en son baskısı, Web3 oyunları, merkezi olmayan finans (DeFi) ve blok zinciri altyapısını çevreleyen artan heyecanı vurguluyor.

2022’nin ilk çeyreği kripto fiyatları için acımasızdı, ancak risk sermayesi faaliyeti şimdiye kadarki en güçlüydü.

bloXroute, büyük yatırımcılardan 70 milyon dolar güvence altına aldı

Blockchain dağıtım ağı sağlayıcısı bloXroute, kripto para birimi ve DeFi endüstrileri için ölçeklenebilir altyapı hizmetleri geliştirmeye devam etmek için 70 milyon dolarlık fon topladı. B Serisi finansman turu, Dragonfly Capital, Jane Street, ParaFi Capital, Blindspot, GSR ve diğerlerinin katılımıyla SoftBank Vision Fund 2 tarafından yönetildi. Şirket kısa süre önce, kullanıcılara alım satım siparişleri hakkında güvenilir bilgi sağlamak için ağ tıkanıklığının üstesinden geldiği söylenen Blockchain Dağıtım Ağını başlattı.

HBAR Vakfı, 50 milyon dolarlık fintech inovasyon fonu başlattı

Hedera ekosistem destekçisi HBAR Foundation, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC), sabit paralar, havale hizmetleri, mikro ödemeler ve varlık tokenizasyonu etrafında Hedera odaklı geliştirme çalışmalarını teşvik etmek için 50 milyon dolarlık bir fon başlattı. Fintech ve ödemeler fonu şimdi bu ve diğer finans tabanlı entegrasyonlar için teklifler arıyor. CoinMarketCap’e göre Hedera, bu yazının yazıldığı tarihte toplam 3,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en değerli 35. blok zinciri ağıydı.

İlişkili: HBAR Foundation, tüketici markasının benimsenmesini artırmak için 250 milyon dolarlık bir metaverse fonu başlattı

Kripto endüstrisi, merkezi olmayan girişim stüdyosunu geri alıyor

Web3 girişim stüdyosu Decent Labs, Decent DAO adında yeni bir inkübatör merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) ekosistemi başlatmak için BlockTower Capital, Digital Currency Group ve diğerleri ile ortaklık kurdu. Destekçiler, girişime 56 milyon dolarlık bir değerlemeyle zincir üstü yatırımlarda 10 milyon dolar tahsis etti. Decent DAO, birçok merkezi olmayan özerk organizasyonun başına bela olan büyük bir sorunu, yani uygun yönetişim ve liderlik eksikliğini düzeltmek istiyor ve tüm proje destekçilerinin alana tam olarak yatırım yapmasını sağlayan bir sistem geliştirdi.

a16z, 34 milyon dolarlık Ladin zammı aldı

a16z olarak da bilinen Andreessen Horowitz, merkezi olmayan kimlik girişimi Spruce için 34 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti. A Serisi finansman turuna diğerlerinin yanı sıra Ethereal Ventures, Electric Capital ve Y Combinator’dan katılım vardı. Spruce, kullanıcıların Web2 ve Web3 ekonomilerinde kişisel verilerini kontrol etmelerini sağlayan bir protokol geliştiriyor. Spruce, Ethereum hesapları ve ENS profilleri için yeni bir kimlik doğrulama yöntemi geliştirmek üzere Ethereum Vakfı ile de ortaklık kurdu.

Oyun endüstrisi gazileri Web3 stüdyosu için sermaye artırıyor

Eskiden EA, Disney ve Epic Games’in oyun endüstrisi profesyonelleri, MMOCG olarak da bilinen çok oyunculu zincir üstü oyunlar geliştiren yeni bir girişim stüdyosu olan Playmint için 4 milyon dolar topladı. Başlangıç ​​turu, Ethereal Ventures, Cherry Ventures, Play Ventures ve 1kx’in katılımıyla BITKRAFT Ventures tarafından yönetildi. Playmint’in ilk başlığı denir Kriptblok zinciri üzerine inşa edilmiş yağma tabanlı bir zindan oyunu.

İlişkili: Animoca Markaları, MMORPG blockchain oyunlarına büyük bahis yapacak

GamerGains, Winklevoss Capital tarafından desteklenen 5,8 milyon dolarlık tohum turunu kapattı

Geliştirici GamerGains Labs, kripto para birimi tabanlı bir oyna ve kazan (P2E) platformunun geliştirilmesini desteklemek için 5,8 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu kapattı. Diğer kripto odaklı geliştiricilerin aksine GamerGains, geleneksel PC ve konsol oyuncuları için oyuncuların tipik oyun için kripto ve jeton ödülleri kazanmalarına olanak tanıyan bir platform oluşturuyor. Finansman turu, Tiger Global, FTX, Winklevoss Capital, CMS Holdings ve BlockFi dahil olmak üzere blockchain’in en büyük girişim stüdyolarından bazılarından destek aldı.

Blockchain geliştiricisi Venly 23 milyon dolar topladı

Belçikalı teknoloji sağlayıcısı Venly, blok zincirine daha fazla sektör getirmek istiyor ve bu girişimi ilerletmek için A Serisi yatırımlarda 23 milyon dolar güvence altına aldı. Finansman turu, Transcend Fund, Coinbase Ventures, Tioga Capital ve diğerlerinin katılımıyla Courtside Ventures tarafından yönetildi. Web2 şirketlerinin Web3 teknolojisini kullanmasını sağlayan araçlar ve API’ler geliştiren şirket, öncelikle oyun yayıncıları ve e-ticaret işletmeleri üzerine odaklanıyor. Uygulama programlama arayüzü (API) platformu, diğerleri arasında Shopify ve The Sandbox gibi kişiler tarafından kullanılmıştır.

İlişkili: Crypto Biz: Kriptonun düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyorsanız, 21-27 Nisan 2022

Oasis.app, 6 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu güvence altına aldı

Merkezi olmayan finans platformu Oasis.app, tüketici odaklı DeFi ürünlerini ve araçlarını geliştirmeye devam etmek için fon topladı. Platform, DeFi kullanıcılarının kripto cüzdanlarını bağlamalarına ve Bitcoin, Ether ve diğer varlıklarından getiri elde etmelerine olanak tanır. Kripto ve fiat kombinasyonu ile güvence altına alınan finansman turu, kripto endüstrisinden birkaç melek yatırımcının ek katılımıyla Libertus Capital tarafından yönetildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!