Orta Afrika Cumhuriyeti, ülkenin doğal kaynaklarını tokenize edecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), ülkenin bol doğal kaynaklarına erişimi simgeleyerek iddialı Sango Projesine devam etme planlarını açıkladı. Başkan Faustin-Archange Touadéra Perşembe günü resmi Twitter hesabında projedeki sonraki adımları detaylandıran bir açıklamanın fotoğrafını yayınladı.

Devlet Bakanı ve kabine genelkurmay başkanı Obed Namsio tarafından imzalanan açıklamada, kısmen şu ifadeler yer aldı:

“Toprağımızın zenginliklerine herkesin erişmesini sağlıyoruz. Başka bir deyişle, benzeri görülmemiş yeni bir idari ve ekonomik hareketle onları eşit derecede değerli ve önemli dijital varlıklara dönüştürüyoruz.”

Touadéra’nın parlamentodan ülke ekonomisinde yatırım fırsatları yaratmak için yeni bir strateji hazırlamasını istediğini söylemeye devam etti.

Nisan ayında dünyada Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul eden ikinci ülke olan CAR, geçen ay Project Sango’yu tanıttı. Projenin web sitesinde, Dünya Bankası girişimi desteklemeyeceğini belirtmiş olmasına rağmen, Dünya Bankası’nın ülkedeki bir Sango kripto merkezi için 35 milyon dolarlık bir geliştirme fonunu onayladığı iddia ediliyor.

Kaynak tokenizasyonu için yasal bir çerçevenin oluşturulması, yatırımcılar için e-ikamet, kitle fonlaması altyapısı ve Crypto Island metaverse olarak adlandırılan kurucu Sango’nun yanı sıra Sango Projesinin kilit bir unsurudur. ARAÇ altın, petrol, demir, elmas, bakır, uranyum, rodyum, kalker, kobalt, manganez ve diğer mineral rezervlerine sahiptir.

OAC’de yasal ihale olarak Bitcoin’i başlatmanın faydaları, devletin kırılganlığı ve ülkedeki düşük gelişmişlik düzeyi nedeniyle şüphe uyandırdı. Sakinlerin sadece küçük bir azınlığı internete veya elektriğe erişebilir.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!