Orta Afrika Cumhuriyeti cumhurbaşkanı, Bitcoin’in benimsenmesinin ardından kripto girişimi başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Orta Afrika Cumhuriyeti başkanı Faustin-Archange Touadéra, hükümetin ülkenin blok zinciri altyapısını geliştirmeye odaklanan bir girişimi destekleyeceğini duyurdu.

Twitter’da Pazartesi günü yapılan duyuruda, Touadéra söz konusu CAR hükümeti bir kripto girişimi olan Sango’yu başlatacak önerilen Ülkenin Nisan ayında Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul etmesinin ardından. Sango’nun web sitesine göre, hükümet programı cumhurbaşkanının, kabinesinin üyelerinin ve endüstri uzmanlarının CAR’ın kripto alanına girmesi için gereken fiziksel ve dijital altyapıyı tartışacağı 3 Temmuz etkinliği sırasında başlatmayı planlıyor. Ülke için yasal çerçeve.

Sango projesinin planları arasında, işletmeleri ve küresel kripto meraklılarını çekmeyi, ülkede Bitcoin’in benimsenmesini genişletmeyi ve sanal bir “kripto adası” yaratmayı amaçlayan bir “yasal kripto merkezi” inşa etmek yer alıyor. fiziksel dünyada eşdeğer bir alana sahiptir. Sando’ya göre, CAR, 2022’nin sonuna kadar kripto için özel bir yasal çerçeveye sahip olmayı planlıyor.

Touadéra, “Başarılı bir ekonomiyi hızlı bir şekilde inşa etmeye yönelik iddialı strateji, yalnızca dünyayı kasıp kavuran ve parola olarak Bitcoin ile parayı başka bir düzeye taşıyan yeni teknolojilere güvenebilir” dedi.

İlişkili: Afrika’daki kripto kullanıcıları 2021’de %2,500 arttı: Rapor

Touadéra’nın ve CAR’ın kriptoyu benimseme planları, dijital para birimi yasal ihalesini ilan eden Bitcoin Yasası’nın Eylül 2021’de yürürlüğe girdiği El Salvador’un planlarını taklit ediyor gibi görünüyor. Latin Amerika ülkesi ayrıca, 1 milyar dolar ile finanse edilen Bitcoin City şehrini yaratma planlarını duyurdu. ayı piyasasının ortasında Haziran ayı itibarıyla beklemeye alınan BTC tahvillerinin değeri.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!