Opera tarayıcısı, BNB Zinciri tabanlı DApp ekosistemine doğrudan erişim sağlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto dostu tarayıcı Opera, Crypto Browser’ın Android, iOS ve masaüstü sürümlerinde BNB Zinciri tabanlı merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) etkinleştirmek için eskiden Binance Smart Chain olarak bilinen merkezi olmayan bir blok zinciri ekosistemi olan BNB Chain’i entegre etti.

Entegrasyon, Opera’nın 350 milyon kullanıcısının fiat ile BNB (Build N Build) jetonunu satın almasını ve yerleşik Opera kripto cüzdanı aracılığıyla gönderip almasını ve ayrıca BNB Chain ekosistemindeki DApp’lere erişmesini sağlayacak. Listede PancakeSwap, 1inch ve BiSwap gibi merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) ile DRIP Venus, Tranchess, Treehouse, ApeSwap ve AutoShark Finance gibi merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri yer alıyor.

Opera Crypto Browser’ın BNB Zinciri entegrasyonu, Nisan ayında iOS cihazları, iPhone ve iPad için bir Web3 tarayıcısının beta sürümünü takip ediyor. Opera, Web3’e odaklanmak ve DApp’ler, oyunlar ve meta veri tabanı platformları arasında gezinmeyi kolaylaştırmak için bu yılın başlarında Crypto Browser projesini başlattı. Tarayıcı şirketi o zamandan beri dokuz büyük blok zinciri ekosistemi için desteği genişletti: Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network ve şimdi BNB Chain.

BNB Chain’den Patrick Degenhardt’a göre Binance Chain topluluğunun birincil amacı “dünyanın paralel sanal ekosistemi” için altyapı oluşturmak ve sonraki milyar kişiyi kripto para birimine ikna etmek. “Dijital varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini artırmak için Web2 ve Web3 entegrasyonu üzerinde büyük çaba gösterilmesi gerektiğini” ekledi.

İlişkili: Opera Crypto Browser artık iPhone ve iPad’de mevcut

5ire’ın kurucusu ve CEO’su Pratik Gauri, en son gelişme hakkında yorum yaparken Cointelegraph’a, tarayıcı şirketinin “2018’de ürünlerini Web 3.0 standartlarına uygun olarak oluşturmaya başlamak için öngörüye sahip olduğunu” söyledi.

Bunun bir oyun değiştirici olduğuna inanıyor çünkü Opera’nın güvenlik sistemleri zaman içinde güvenilir olduğunu kanıtlarsa, birçok yatırımcı ve günlük tüccar, tarayıcıyı diğerleri yerine kullanmak isteyecektir ve şunları ekliyor:

“Ve Web 3.0’ın amacı da budur. Kişisel verilerin bireye ait olması, büyük veri şirketlerinin gününüzden ve yarattığınız içerikten milyarlarca dolar kazanmaması ve hiçbir şey elde edemezsiniz. İkincisi, sistem güvenliyse, harika bir UX ile, halkın Web 3.0’a dönüşümü söz konusu olduğunda piyasaları yönetecekler.”

Opera uzun süredir kripto para birimi alanının bir parçası ve 2019’da Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul eden ilk büyük tarayıcı oldu. Opera’dan Jorgen Arnesen’e göre Kripto Tarayıcı, hem deneyimli hem de yeni kripto para birimlerine hitap edecek şekilde tasarlandı. kullanıcıları ve Web3’e artan ilgiyi hedefliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!