OpenSea, NFT takasına izin veren ‘Seaport’ ​​pazaryeri protokolünü başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Fungible olmayan belirteç pazarı OpenSea, “NFT’leri güvenli ve verimli bir şekilde satın almak ve satmak” için bir Web3 pazaryeri protokolünün başlatıldığını duyurdu.

OpenSea, Cuma günü yayınladığı bir blog yazısında, Seaport olarak adlandırılan pazaryeri protokolünün kullanıcılara Ether (ETH) gibi ödeme tokenleri dışında varlıklar sunarak NFT alma seçeneği sunacağını söyledi. Platforma göre, bir kullanıcı bir NFT karşılığında “bir dizi ETH / ERC20 / ERC721 / ERC1155 ürünü tedarik etmeyi kabul edebilir”, bu da bir ödeme yöntemi olarak bir token kombinasyonunu takas etmeyi ima eder.

Buna ek olarak, SeaPort kullanıcıları, teklif verirken hangi kriterleri – örneğin NFT çizimleri veya bir koleksiyonun parçaları üzerindeki belirli özellikler – istediklerini belirtebilirler. Platform, miktar orijinal teklifin miktarını aşmadığı sürece devrilmeyi de destekleyecektir.

NFT pazarı, “OpenSea, Seaport protokolünü kontrol etmiyor veya işletmiyor – bu paylaşılan protokolün üzerine inşa edilen birçok kişiden sadece biri olacağız” dedi. “Benimseme büyüdükçe ve geliştiriciler yeni gelişen kullanım durumları yarattıkça, birbirimizi güvende tutmaktan hepimiz sorumluyuz.”

Bazıları sosyal medyada görünüyordu yeni pazaryeri protokolündeki kavramlar üzerindeki karışıklığı ifade etmek. Twitter kullanıcısı EffortCapital isminde diğerleri için Seaport’un 0x v4 NFT takaslarına kıyasla nasıl olduğunu araştırmak için, kullanıcı phuktep sorgulandı Tek bir token için hem NFT hem de ETH ticaretinin vergi formlarında nasıl beyan edileceği.

İlişkili: 2022’de OpenSea’yi devirebilecek 5 NFT pazar yeri

Reklam Alanı

Lansman pazarı protokolü, OpenSea’nın Nisan ayında, deneyimli kullanıcıların deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan NFT pazaryeri toplayıcı Gem’i satın aldığını duyurmasının ardından geldi. Platform, o sırada Gem’in bağımsız bir ürün olarak çalışacağını ve OpenSea’nın bir koleksiyon taban fiyat süpürme aracı ve nadirlik tabanlı sıralamalar dahil olmak üzere Gem özelliklerini entegre etmeyi planladığını söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!