OP Crypto, erken aşama kripto VC’lerini desteklemek için 100 milyon dolarlık fon başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Eski Huobi yöneticisi David Gan tarafından kurulan bir kripto para risk sermayesi şirketi olan OP Crypto, erken aşama kripto yatırımlarına odaklanan gelişmekte olan fon yöneticilerini desteklemek için yeni bir fon başlatıyor.

“OP Funds of Funds I” olarak adlandırılan fon, FTX’in yatırım iştiraki LedgerPrime ve FJ Labs gibi büyük şirketlerden 50 milyon dolarlık taahhüt sağladı.

OP Crypto’nun baş işletme görevlisi Lucas He Cointelegraph’a verdiği demeçte, OP FoF I’in 100 milyon dolarlık sabit bir sınırı hedefleyeceğini ve kurucuların fonu üçüncü çeyreğin sonunda kapatmayı planlayacağını söyledi.

Fon, altyapı, merkezi olmayan finans, dönüştürülemeyen tokenler, metaverse, oyun ve diğerleri gibi alanlarda benzersiz dikey uzmanlığa sahip kripto fon yöneticilerini belirleme ve destekleme üzerinde çalışacak.

Fon, Asya-Pasifik bölgesine “farklılaştırılmış bir odak” olsa da, küresel ölçekte yatırım yapmaya devam edecek ve Latin Amerika, Afrika, Hindistan, Güneydoğu Asya ve diğerleri gibi bölgelerdeki fon yöneticilerine ulaşmaya çalışacak, dedi. .

FoF’daki yatırımcılar, araç içindeki tüm yöneticilerden işlem akışına erişecek ve ortak yatırım fırsatları ile belirli projeleri ikiye katlama fırsatı bulacaklar.

OP FoF I, OP Crypto tarafından gelişmekte olan kripto fon yöneticilerine yatırım yapan ikinci fondur. Haziran 2021’de firma, Web 3.0 alanında tohum öncesi ve tohum projelerini hedefleyen 50 milyon dolarlık OP Ventures Fund I’i başlattı. Fon, Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, risk sermayesi şirketi Digital Currency Group, Bill Ackman ve Alan Howard da dahil olmak üzere sektördeki büyük şirketler ve kurumsal yatırımcılar tarafından desteklendi.

“OP, açık, operasyonel ve fırsatçı anlamına gelir” dedi ve bunların “fonun tanımladığı özellikler” olduğunu da sözlerine ekledi. Yönetici, mevcut piyasa düşüşüne rağmen, kripto maruziyeti arayan birçok yatırımcı olduğunu söyleyerek devam etti:

“Sürprizimize göre, mevcut ayı piyasasının ortasında sermayeyi tam olarak nereye park etmenin en iyi olduğunu bilmeyen insanlar nedeniyle oldukça fazla talep var.”

Ayrıca OP Crypto’nun araştırma başkanı olarak görev yapacak, OP FoF I’de genel ortak olarak görev yapacak. 2013’ten bu yana kripto alanında kıdemli ve daha önce Huobi Capital ve State Street’te yatırım ve FoF rolleri üstlendi. OP Crypto kurucusu Gan, fonun başkanı ve danışmanı rolünü üstlenecek.

İlişkili: Kripto bazı kurumsal yatırımcıları nasıl çekiyor — Huobi Global satış müdürü

Gan ve He, Huobi’de FoF stratejisini yönetti ve Huobi adına sermaye dağıttı ve Multicoin Capital, Dragonfly Capital ve 1kx’te tohum yatırımcılarıydı. “Bu yatırımların tümü, bu fonların hepsinin yönetim altında 50 milyon doların altında varlığa sahip olduğu 2018’in başlarında yapıldı.” Diyerek, bu fonların sonunda üç yıl sonra 1 milyar AUM’un üzerinde bir dönüm noktasına ulaştığını da sözlerine ekledi.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!