Olyverse, yeni deneyimsel NFT konsepti sunuyor: Nonfungible Stories (NFS’ler)

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Geçen yüzyılda, sinema filmleri iki boyutlu bir deneyim sunarak dünyanın en çok anlatılan hikayelerinden bazılarını hayata geçirdi. Ne yazık ki, yazılı kelimelere hayat verme yeteneklerine rağmen, filmler geleneksel olarak bu hikayelerin yaratılmasını tekelleştiren kurumların rehberliğinde merkezi bir mirasla ortaya çıkmıştır.

Teknoloji merkezi bir modelden merkezi olmayan bir modele geçerken dünya, filmlerin nasıl finanse edildiğini, üretildiğini ve dağıtıldığını, hayranları ve yıldızları kültür için aynı tutkuyla birbirine bağlayacak şekilde değiştiğini öğrendi. Web3’ün bu yeni modeli altında, katkılar kullanıcıların kendi ellerine verilir, onlara varlıklarının hakları verilir ve birlikte çalışabilir platformlara küresel erişime izin verilir.

Ortak yaratım ekosisteminin merkezinde, Olyseum’un dijital eğlence 3.0 markası Olyverse yer alıyor. Platform, yeni bir görsel-işitsel format oluşturmayı ve en iyi yönetmenler tarafından anlatılan hikayelerde bir araya getirilen dijital varlıklar aracılığıyla yıldızları hayranlarıyla buluşturmayı amaçlıyor.

Bu konsepti daha fazla açıklamak için, Olyseum CEO’su ve kurucu ortağı Carlos Grenoir, “Olyverse ile sanat ve sinema dünyalarını birleştirmede bir adım daha atıyoruz ve yeni Hollywood 2.0’ı sunuyoruz. Yeni, merkezi olmayan, işbirlikçi bir hikaye anlatımı formatı, ve Money Heist aracılığıyla görsel-işitsel panoramada devrim yaratan Álvaro Morte ve Koldo Serra’dan daha iyi kim olabilir?”

Money Heist oyuncusu, İspanyol film yönetmeni ve eski futbolcu birlikte, deneysel bir NFT konsepti –– değiştirilemez hikayeler (NFS) ile bunu başaracaklar.

Sanat lideriyle tanışın

Fungible olmayan hikayeler (NFS), kullanıcıların özel içeriğe, türünün tek örneği deneyimlere ve bir hikayenin nasıl gelişeceğini ve sonuçlanacağını belirleme fırsatına erişmesine izin vermek için blok zinciri kullanacak bir grafik animasyon dizisidir. Son kullanıcı için bazı avantajlar, bölümleri halk önünde önceden izleme ve ana karakterlerin –– diğer yıldızların –– kendilerinin deneyimlerini yaşama becerisini içerir.

Piyasaya sürülecek ilk NFS seti, varlığın planına atıfta bulunarak “Sanat lideri” olarak adlandırılıyor.Bu hikayede, Olyver adındaki bir bilgisayar korsanı, bir bilgisayar korsanının çalmakla tehdit ettiği evrensel sanat eserlerini kurtarma görevini üstlenmelidir. Álvaro Morte zaferini garanti altına almak için bir plan hazırlamalı ve yetenekli bir ekip kurmalı, bu görev, bir dizi ünlü de dahil olmak üzere bölümden sonra uzayan bir görevdir.

Olyverse, bu NFT’lerin Olyverse tokeni, OLY ve Ethereum (ETH) aracılığıyla veya platformunda kredi veya banka kartıyla satın alınabileceğini paylaşır.

Olyverse hakkında daha fazla bilgi burada

Topluluk odaklı bir proje olarak Olyverse, DNA’sına entegre edilmiş kültür ve sosyal refah ile sosyal bir karakter ve sanata bağlılık üzerine kurulmuştur. Bu sonucu göstermek için, Olyverse gelirinin bir yüzdesini her bölümün yıldızı tarafından seçilen farklı sosyal amaçlara bağışlayacak.

Reklam Alanı

Álvaro Morte tarafından piyasaya sürülen ilk koleksiyon, kendisinin seçtiği bir amaçla açılmaya hazırlanıyor ve kârın bir kısmını özel ve bağımsız bir vakıf olan CRIS Vakfı aracılığıyla çocukluk kanseriyle savaşmak için bağışlıyor.

Gelecek olanın ön satışı

İlk Álvaro Morte koleksiyonu 84 saniyede tükendi ve 14 Kasım ön satışında toplam 1 milyon dolar toplandı.

Projenin Haziran ayında başlatılmasının ardından, Olyverse’nin arkasındaki ekip, önümüzdeki üç yıl boyunca NFS ile bağlantılı yeni deneyimler ve dizi bölümleri sunma heyecanını paylaşıyor. Bu deneyimlerden bazıları, İbiza’da ve dünyanın diğer çekici yerlerinde özel bir partiyi içerecek; ünlü bir şefle yemek pişirmek veya oyunculuk ustalık sınıflarına katılmak gibi bire bir deneyimler. Olyverse, Álvaro Morte ve diğer ünlülerle birlikte, tamamen hayranlar tarafından yönlendirilecek orijinal bir TV dizisinin ortak yapımcılığını da yapacak. Ekip, birlikte sürükleyici ve heyecan verici bir deneyim sunmaya hazır.

NFT dinamiklerinde yeni bir paradigma

Olyverse, NFT dinamikleri içinde yeni bir paradigma yaratır. Önemli bir konuya 3F Music Dubai CEO’su Farzin Fardin Fard liderlik ediyor: Olyverse’nin resmi küratörü ve toptancısı ve Álvaro Morte’nin ilk NFT koleksiyonunun ana sahibi.

Farzin, 3F Music ile birlikte, kalite ve kıtlığı destekleyen dinamik ve sağlıklı bir ortam oluşturmak için gerekli yapılandırılmış ve dengeli tedarik ile Olyverse NFT’lerini ikincil piyasaya dağıtmaktan sorumlu olacak. Bu dinamik, NFTst’in oyunlaştırılmasını teşvik ederek açık, serbest bir alanda münhasırlığı teşvik eder.

3F Music, Dubai’deki son teknoloji ürünü medya ve kayıt tesisleri, etkileyici NFT koleksiyonu ve Carlos Grenoir, Álvaro ile el ele çalışacak olan beyni Farzin Fardin Fard ile Olyverse için mükemmel bir ortaktır. Morte ve Olyverse ekibinin geri kalanı.

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!