Ölçeklenebilir, düşük maliyetli ve geliştirici dostu olmayı hedefleyen ağ için ana ağ dönüm noktası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Şu anda bir kripto yatırımcısı olmak için çok zor bir zaman – bunun iki yolu yok.

Ancak ayı piyasası sürerken, sektördeki birçok platform, mevcut ürünlerde iyileştirmeler yapmaya ve yenilerini oluşturmaya odaklanıyor.

Cudos da onlardan biri. Ve piyasalardaki büyük belirsizliğe rağmen, proje uzun vadeli vizyonunun sarsılmadığını ve hepimizi bekleyen merkezi olmayan gelecek için altyapı oluşturmaya kararlı olduğunu söylüyor.

Haziran ayındaki ana ağ lansmanı öncesinde son rötuşlar yapılıyor ve kapsamlı bir denetimin ardından yapılan ön değerlendirmelerin tümü olumlu görünüyor.

Son haftalarda, ana ağını doğru bir şekilde kopyalayan akıllıca adlandırılan Dress Prova ağı üzerinde bir dizi stres testi de gerçekleştirildi. Cudos, bunun büyük günden önce birkaç diş çıkarma sorununu çözdüğünü söylüyor.

Ana ağının neyi başarmayı hedeflediğini belirleyen Cudos, merkezi olmayan bir Web3 deneyimi sunmak için DeFi, NFT’ler ve oyun oynamayı bir araya getirmek istediğini söylüyor – modern bir internetin gerektirdiği yüksek bilgi işlem ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilecek altyapı. Minimum işlem maliyetleri ve düşük gecikme diğer önemli özelliklerdir.

Geliştiriciler için dost

Cudos’un CEO’su ve kurucusu Matt Hawkins, Cointelegraph’a şunları söyledi: “Ana ağ lansmanımız, ölçeklenebilirlik, daha düşük işlem maliyetleri ve merkezi olmayan bir bulut bilişim katmanı ile yakınsama getirdiğimiz için blok zinciri alanında bir dönüm noktası olacak.

“Teşvik edilen test ağı aşaması sırasında tutkulu topluluğumuzun desteği karşısında şaşkına döndük ve ana ağ lansmanımız için heyecanlıyız. Amacımız geliştirici dostu, ölçeklenebilir ve onlara Web3 dApp’leri oluşturmaları için sınırsız fırsatlar sunan bir ağ oluşturmak.”

Cudos, geliştiriciler için erişilebilir olma gibi çok önemli bir hedefte, programcıların bu blok zincirine akın etmesinin zorlayıcı nedenleri olduğunu söylüyor.

Birlikte çalışabilirlik ve birleştirilebilirlik, “kitlesel benimseme dalgasına binmek” için mücadele ettiği için bu blok zinciri projesi için iki büyük öncelik olmuştur – ve Tendermint Core kullanılarak oluşturulduğu ve Cosmos SDK tarafından desteklendiği gerçeği, kalbinde çapraz zincir olduğu anlamına gelir. Ethereum blok zincirine ve blok zincirinden transferleri kolaylaştırmak için bir köprü de kurulmuştur.

Web1 ve Web2’den sonra çevrimiçi dünyamızın miras aldığı “büyük sorunları” çözmeye kararlı geliştiriciler için de çeşitli bir araç seti oluşturulmuştur.

Web3’ü bir umut ışığı olarak ve Cudos’u bulut bilişim ve blok zinciri güçlerini yeniden birleştirmenin bir yolu olarak nitelendiren projenin web sitesindeki bir yazı şunları söyledi: “Destek ve kaynaklar gemiye yüklendi, bu sadece devam etme meselesi. uçmak ve sınırsız olasılıklar okyanusuna yelken açmak.”

Reklam Alanı

Cudos’tan daha fazla bilgiyi buradan okuyun

Güçlü bir topluluk, hareketli bir ekosistem

Cudos, 40.000 takipçili bir Twitter topluluğu ve 12.000 kullanıcılı bir Telegram tabanı ile zaten güçlü bir sosyal varlığa sahip.

Bu üyeler, dünya çapında 30.000 canlı aksiyon düğümü ile 145 ülkede bir araya geliyor. Cudos, birçok başarılı blok zincirinin birçok yeni kullanıcıyı kendine çektiği Cosmos ekosisteminde de var.

Cudos, geliştiricilerin ana ağın iyi durumda olmasını sağlamak için olağanüstü görevlerle uğraştığı, teşvik edilen test ağının son aşamasının sonuna yaklaşıyor.

Ve bu yılın ikinci yarısı, proje dağıtık bilgi işlem platformunun beta lansmanı için hazırlanırken eşit derecede önemli olacak ve Cudos’u tamamen merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir bir bulut bilişim kaynağı olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. Web3 için.

Yol haritasında dört gözle beklenecek çok sayıda dönüm noktası bulunan Cudos, zorlu piyasa koşullarında parlak bir nokta olmaya hazırlanıyor – internetin bir sonraki yinelemesinde çok önemli bir dişli olmaya kararlı.

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!