OCC denetçisi, stablecoin’lerde standartlar gerektiriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetleme Ofisi başkan vekili Michael Hsu, stabilcoinlerin erken internetle karşılaştırılabilir standartlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Çarşamba günü Washington DC’deki Yapay Zeka ve Ekonomi etkinliğinde yer almasının ardından yaptığı yazılı açıklamada Hsu, stablecoin’lerin “ortak standartlardan” yoksun olduğunu ve “birlikte çalışabilir” olduğunu ve İnternet Mühendisliği Görev Gücü ve Dünya tarafından belirlenenlere benzer standartlara ihtiyaç duyduğunu söyledi. Geniş Ağ Konsorsiyumu. OCC başkanına göre, kripto endüstrisinin yanı sıra OCC ve Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü de dahil olmak üzere ABD hükümeti içindeki temsilciler bu tür hedeflere doğru çalışabilir.

ABD hükümet bürosu federal lisanslı bankaları denetlemekle görevli olduğundan, OCC, Federal Rezerv, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na ek olarak ülkedeki dijital varlık alanına giren düzenleyicilerden biridir. Geçen Cuma günü, OCC, Ocak 2021’de büro tarafından üzerinde anlaşmaya varılan Kara Para Aklamayı Önleme gerekliliklerine uygun olarak “bir uyum programını benimseme ve uygulamadaki başarısızlığı” nedeniyle Anchorage Digital’e karşı bir onay emri yayınladı.

İlişkili: Düzenleyiciler stablecoinler için geliyor, ancak ne ile başlamalılar?

Amerika Birleşik Devletleri’nde, hem kanun yapıcılar hem de devlet kurumları, bir tür yasama çekişmesinde düzenleyici düzeyde stablecoin’lerin nasıl ele alınacağıyla boğuşuyor. Kasım 2021’de, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, stablecoin’lerle ilgili mevzuata “acil ihtiyaç duyulduğunu” ve ihraççıların bankalarınkine benzer “uygun federal gözetime” tabi olması gerektiğini öne süren bir rapor yayınladı. Temsilciler Meclisi üyesi Patrick McHenry, stablecoin’ler için devlet merkezli bir düzenleyici yaklaşım önerirken, Senatör Pat Toomey Nisan ayında “ödeme stabilcoinlerinin” birçok ABD menkul kıymet düzenlemesinden muaf tutulmasını öneren bir yasa tasarısı hazırladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!