NYDFS, kripto şirketlerini blockchain analitiği kullanmaya çağırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Perşembe günü yayınlanan bir mektupta, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı veya NYDFS, New York bankacılık yasası kapsamında faaliyet gösteren tüm sanal para şirketlerinin işlemleri izlemek için blok zinciri analitiğini benimsemesini tavsiye etti. Kararı destekleyen düzenleyici kurum şunları yazdı:

“Cüzdan adresleri tipik olarak takma addır ve transferin yaratıcısına, lehtarına veya altında yatan intifa hakkı sahiplerine bağlı hiçbir şey yoktur.”

Bu nedenle, NYDFS’nin söylediği gibi, bu tür firmaların kara para aklama veya terör finansmanı gibi yasa dışı işlemleri önlemek için blok zinciri analitiği kullanması hayati önem taşımaktadır. Ajans ayrıca, bu tür önlemlerle mücadeleye yardımcı olabilecek üç analitik süreci de özetledi. Bunlar, Müşterinizi Tanıyın veya KYC ile ilgili kontrolleri artırmayı, zincir içi aktivitenin işlem izlemesini yürütmeyi ve zincir üzeri aktivitenin yaptırım taraması yapmayı içerir.

Ayrı bir gelişmede, aynı gün, kripto para borsası Coinbase, kripto para birimi şirketlerinin uyumluluk sorunlarıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için “Coinbase Intelligence” adlı yeni bir işleminizi bilin veya KYT hizmetini kullanıma sunduğunu duyurdu. Coinbase tarafından söylendiği gibi, işletmelerin ve kurumların kendi platformlarında düzenleyici riskleri azaltmak için kullanabilecekleri API tipi bir hizmettir. Özellikler şunları içerir:

  1. Adresler için risk puanları oluşturarak milyonlarca işlem için gerçek zamanlı işlem izlemeyi otomatikleştirme.
  2. Risk profillerinde değişiklik olması durumunda proaktif risk yönetimini etkinleştirmek için uyarılar almak.
  3. Mevcut üçüncü taraf vaka yönetimi araçlarına ilişkin kural motorlarını ve benzersiz risk öngörülerini kolayca yapılandırın.
  4. Geniş ölçekte terörle mücadele finansmanı ve AML ile ilgili diğer bayraklar için tarama işlemleri.

Bu arada, dolandırıcılığı azaltmak, karşı taraf riskini ortaya çıkarmak ve risk puanları ve uyarılarla kara para aklama risklerini işaretlemeye yardımcı olmak için halka açık atıf verilerini kullanarak fon akışını görselleştirmek için Coinbase Analytics, Coinbase Tracer olarak yeniden markalandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!