NYC Belediye Başkanı Eric Adams, PoW madencilik yasağı yasasına karşı konuşuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

New York Belediye Başkanı Eric Adams Pazartesi günü, önümüzdeki iki yıl boyunca eyalette Bitcoin madenciliğini etkin bir şekilde yasaklamaktan sadece bir adım ötedeki bir yasa tasarısına karşı konuştu.

Tasarı, %100 yenilenebilir enerji kullanmayan iş kanıtı (PoW) kripto madencilerine iki yıllık bir moratoryum koymak için tasarlandı. Aynı zamanda, New York eyaletinin çevre ajansı, madenciliğin çevre üzerindeki etkilerini araştırıyor. 3 Haziran’da Eyalet Meclisi’nde kabul edilen yasa tasarısı, yasalaşmak için Vali Kathy Hochul’un imzasını bekliyor.

Belediye Başkanı Adams Pazartesi günü Crain’s’e, eyalet halkına neden olacağı ekonomik zarar nedeniyle Vali Hochul’dan yasayı veto etme niyetinde olduğunu söyledi. Başkan Adams, daha önce maaş ödemeleri için nakit yerine Bitcoin (BTC) kabul eden kripto endüstrisinin sık bir savunucusuydu.

Şimdi, eyalette “kripto para birimine harcanan milyarlarca dolar” ile eyalet ekonomisini desteklemek isteyen madenciler için “engelleri uygulamaya devam edemeyiz” diyerek tasarıya karşı madencilerin yanında duruyor:

“Validen, eyalet dışında kripto para biriminin önüne geçecek olan tasarıyı veto etmeyi düşünmesini isteyeceğim.”

Orijinal sponsor Assembleyperson Anne Kelles gibi tasarının destekçileri, fosil yakıt yakan elektrik santralleri kullanan madencilerin, 2050 yılına kadar tüm karbon emisyonlarını % 85 oranında azaltma yolunda devleti geride bırakabileceğinden endişe duyuyor. New York’ta bundan daha fazlasını üretiyor. Elektriğinin %50’si yenilenebilir kaynaklardan sağlanıyor ve bu amaca ulaşmak için eski fosil yakıtlı enerji santralleri kapatılıyor.

Meclis Üyesi Kelles Pazartesi günü New York Post’a Belediye Başkanının madencilere verdiği desteğin bir sürpriz olduğunu söyledi ve esasen New York’tan “kripto para biriminin taş devrine geri dönmesini” istediğini söyledi. Post’a göre, Başkan Adams daha önce Şubat ayında madencilere karşı konuşmuştu.

Aralık 2021’de Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi (CBECI) tarafından derlenen verilere göre, New York ABD’de hash gücüne en çok katkıda bulunan dördüncü ülke.

Sektörün içindekiler, CNBC’ye 3 Haziran’da New York’un madencileri kapatma kararının endüstride domino etkisi yaratabileceğini söyledi. Ancak Cointelegraph Cuma günü, GEM Madencilik CEO’su John Warren’ın madencilerin daha iyi teşviklerle daha dostane eyaletlere taşınacağına inandığını bildirdi.

İlişkili: Eski Bitcoin madencilik kuleleri, BTC fiyatı 24 bin doların altına düştükten sonra ‘kapanma’ riski taşıyor

Reklam Alanı

Bitcoin Madencilik Konseyi’ne göre, dünya çapında Bitcoin madencilerinin kullandığı gücün yaklaşık %50’si sürdürülebilir kaynaklardan geliyor. Madenciler, yenilikçi teknolojiler gerektiren fosil yakıtlara daha az bağımlı olmaya çalışıyorlar. Belediye Başkanı Adams, New York merkezli madencilere emisyonlarını belirli tarihlere kadar azaltmaları için son tarihler vermeyi önerdi. “Bize bir hedef verin, yasaklama değil” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!