Nouriel Roubini, tokenize dolar değişiminin gelişimini denetler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ekonomist ve kripto para eleştirmeni Nouriel Roubini, yaygın ekonomik durgunluk ve enflasyon korkularıyla mücadele etmek için tokenize bir varlığın geliştirilmesine öncülük ediyor.

Roubini uzun zamandır kripto para birimi alanına şüpheyle yaklaşıyor ve bu da dijitalleştirilmiş finansal araçlar dünyasına kendi girişini merak uyandırıyor. Dubai merkezli yatırım şirketi Atlas Capital Team LP’nin kurucu ortağı ve baş ekonomisti rolünde Roubini, “daha esnek bir dolar” olarak hareket edecek bir menkul kıymet tokeni başlatmak için bir dizi finansal aracın piyasaya sürülmesine yardımcı oluyor. ”

Başlangıçta bildirildiği gibi Bloomberg, Atlas Capital CEO’su Reza Bundy ve Roubini, firmanın yeni ürünleri için, öncelikle küresel ekonominin mevcut durumu tarafından yönlendirilen ilk planlarını özetledi.

Dubai merkezli firma, United Sovereign Governance Gold Optimize Doları’nın (USG) arkasındaki teknolojiyi oluşturmakla görevlendirilecek Web3 geliştiricisi Mysten Labs ile çalışacak.

Roubini olarak vurgulanmış Pazartesi günü bir tweet’te USG, büyük yatırımcılara toplam getiri takasları sunan geleneksel bir endeks olarak başlayacak. Atlas, tokenleştirilmiş bir versiyona geçmeden önce bu teklifi borsada işlem gören bir fona genişletmeyi umuyor.

Rapora göre USG, kısa vadeli ABD Hazine bonoları, altın ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları dahil olmak üzere gerçek dünya varlıklarıyla desteklenecek. Teklif, devlet varlık fonları, emeklilik fonları ve muhtemelen dolar destekli varlıklara maruz kalan merkez bankaları gibi büyük yatırımcılara yönelik olacak.

Mayıs ayının başında Guardian’da yayınlanan bir makalesinde Roubini, mevcut küresel sosyo-ekonomik iklime ve bunun uzun süredir dünyanın rezerv para birimi olarak hizmet eden ABD doları üzerindeki baskısına dikkat çekti.

İlişkili: UST 67 sente düştüğü için Terra peg mekanizması şüpheli

Roubini, Rusya ile Ukrayna arasındaki ihtilafın öngörülemeyen bir sonucunun ana hatlarını çizdi. ABD dolarının küresel yaptırımların uygulanmasında merkezi bir araç olarak rolü, zaman içinde fiat para birimini kaçınılmaz olarak zayıflatıyor. dedi ki:

“Mallarda, hizmetlerde, emtialarda ve sermayede uluslararası ticarette yalnızca ciddi sürtüşme yaratmakla kalmıyor; ABD’li rakiplerini döviz rezervlerini dolar cinsinden varlıklardan uzaklaştırmaya teşvik ediyor.”

Roubini, bunun doları keskin bir şekilde zayıflatabileceğine ve bölgesel para sistemlerinin oluşturulmasını hızlandırabileceğine inanıyor. Bu nedenle, “etkili olarak daha esnek bir dolar olan yeni bir araç” başlatma hareketi.

Atlas’ın USG’nin lansman planlarını özetleyen notu, kripto para birimi alanına yönelik bazı olumsuz yorumlarla da kapandı. Not, kripto para birimlerinin hiçbir şey tarafından desteklenmediğini – yalnızca buhar yazılımları – ve gelir veya kullanım ya da diğer kamu hizmetleri sağlamadığını, bu nedenle tamamen spekülatif varlık balonları olduğunu belirtti.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!