NFT’lerde yıkama ticareti ve kara para aklama nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

NFT yıkama ticareti, yatırımcılar, küresel topluluk, koleksiyoncular ve tüccarlar için bir sorundur çünkü bu katılımcılar bir varlığın fiyatını manipüle etmek için daha az likit, dönüştürülemeyen tokenler kullanırlar.

Yatırımcılar, yanlış yatırım kararları vererek ölçülebilir istatistiklere güvenmeye zorlandıkça durum tespiti daha zor hale geldi. NFT yatırımlarını teşvik etmek ve NFT dolandırıcılıklarını önlemek için verilerdeki tutarsızlıklar uzmanlar tarafından araştırılmalıdır. Ek olarak, NFT suçları en çok NFT topluluğunu vurdu. Ana akım finansal hizmetlerin düzenleyicileri ve savunucuları artık ademi merkeziyetçilikle mücadele etmek için yıkama ticaretini kullanabilir.

Aynı şekilde koleksiyoncular ve tüccarlar da bilinçli bir karar veremezler. Aldatıcı gerçekler ve tarih, insanları bir sanat eseri veya koleksiyonla ilgili olarak yanlış yönlendirdiğinde, acele kararlar vermek onlar için kolaydır. Peki, NFT piyasaları yıkama ticaretinden etkilenirken, ilk etapta bunu tespit etmenin bir yolu var mı?

Piyasaya sunulduklarında yeni madeni paralarla ilişkili herhangi bir fiyat veya hacim geçmişi yoktur. Sonuç olarak, geliştiriciler veya diğer içeriden kişiler, katılımcıları madalyonun gerçek değeri hakkında aldatmak için yıkama ticaretine katılabilirler. Bu nedenle, bu tür projelere yatırım yapmaktan kaçının.

Ayrıca, birçok NFT’nin işlem hacmi veya yatırımcı ilgisi yoktur. Sonuç olarak, NFT sahipleri, saf olmayan alıcıları NFT’yi fahiş bir fiyata satın almaya ikna etmek için yıkama ticaretine kolayca katılabilirler. Bu nedenle, yeni çıkarılan küçük çaplı kriptolardan ve NFT’lerden kaçınmak, yıkama ticaretini önlemenin en önemli yoludur.

Bir tüccar, yıkama ticaretinin kurbanı olmaktan kaçınmak için daha yüksek hacimli daha yerleşik kripto para birimleri seçmelidir. Pazar ne kadar geniş olursa, dolandırıcıların onu manipüle etmesi o kadar çok gerekecek. Örneğin, yüz milyarlarca dolar değerindeki Bitcoin (BTC) veya Ethereum gibi halihazırda kurulmuş kriptolar, yıkama ticareti gibi suçları inanılmaz derecede zorlaştırıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!