NFT koleksiyoncuları 2022’de pazarlara 37 milyar dolar gönderdi, bu da neredeyse 2021’e eşit

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Fungable token (NFT) toplayıcıları, bu yıl Pazar günü itibariyle NFT pazarlarına 37 milyar dolardan fazla değer gönderdi ve bu, 2021’in tamamındaki toplam miktarı neredeyse aşan bir rakam.

Chainalysis’in bir raporuna göre, yatırımcılar 2021 boyunca NFT koleksiyonları ve pazar yerleriyle ilişkili akıllı sözleşmelere 40 milyar dolar değerinde kripto para gönderdi.

Kaynak: Chainalysis

Geçen yılın başından bu yana, NFT işlem hacmi önemli ölçüde arttı, ancak endüstrinin genel büyümesi tutarsızdı.

Rapor, NFT işlem hacminin ara sıra meydana geldiğini ve Şubat ortasından bu yana düşüşte olduğunu belirtiyor. NFT piyasası o zamandan beri Nisan ortasından itibaren kısa bir toparlanma kaydetti – büyük olasılıkla Moonbirds ve Bored Ape Yacht Club’ın metaverse projesi Otherside hakkındaki son hype nedeniyle.

NFT işlem hacmindeki kısa vadeli dalgalanmalara rağmen, dünya çapında NFT alıp satan insan sayısı güçlü kalmaya devam ediyor ve 2022’nin ilk çeyreğinde 950.000 benzersiz adres NFT alıp satıyor.

Pazar, Q2 2022 itibariyle, 491.000 benzersiz adres NFT’lerle işlem yaptı ve piyasa, katılımcı sayısındaki büyüme trendini sürdürme yolunda ilerliyor.

Chainalysis, başlıca NFT pazaryerlerinin web trafiğini analiz ederek, NFT’lerin dünyanın her köşesinden kullanıcıları çektiğini, Orta ve Güney Asya’nın başı çektiğini ve bunu Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’nın yakından takip ettiğini belirledi.

NFT koleksiyoncuları 2022'de pazarlara 37 milyar dolar gönderdi, bu da neredeyse 2021'e eşit
Kaynak: Chainalysis

İlişkili: NFT sektörünün önümüzdeki 2 yıl içinde 800 milyar dolar civarında hareket etmesi bekleniyor: Rapor

Rapor, Wall Street Journal tarafından NFT satışlarının düzleştiğini iddia eden yakın tarihli bir makalenin sonucuyla çelişiyor. Makale, “NFT pazarının çökmekte olduğunu” belirtiyordu, ancak aynı hafta, ilk beş NFT tahsilatı tek başına birincil ve ikincil satışlarda 1 milyar dolardan fazlaydı.

Chainalysis’in raporu, Coinbases’in şirket içi NFT pazarını başlatmasının herhangi bir büyük ilgi yaratmamasından sonraki gün geldi. Zincir üstü veriler, ticaretin ilk günü olan Çarşamba günü yalnızca 150 işlemin gerçekleştiğini ve platformda yalnızca 75.000 dolarlık hacim hareket ettiğini gösterdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!