NFT.com’un Kurucusu Jordan Fried, “Web3 bize interneti yeniden tasarlama vaadini sunuyor” diyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Fungible olmayan belirteçler (NFT’ler), 2021 boyunca satış hacimlerinin 14 milyar doları aştığı, avatar koleksiyonlarının kültürel statü sembolleri haline gelmek için ana pazara nüfuz ettiği ve avangard yardımcı programın bir dizi endüstri için yenilikçi Web3 fırsatlarını ateşlediği rekor kıran bir yıl yaşadı.

2022’nin ilk çeyreğinde finansal ve duygusal servetlerde bir geri çekilmeye rağmen, NFT topluluğundaki beklentiler, Coinbase’in halka açık NFT platformunun lansmanı ve OpenSea ve MetaMask tokenlerinin potansiyeli gibi yaklaşan takvim etkinlikleri için yeniden alevleniyor.

Cointelegraph, Immutable Holdings CEO’su ve NFT.com’un Kurucusu Jordan Fried ile yaptığı özel bir röportajda, Fried’in Buffett’in Web3 ideolojileri üzerindeki etkisi, NFT.com’un yakında piyasaya sürülmesi ve Hedera’nın izleme için fikir birliği hizmetinin kullanımı konusundaki bakış açısını öğrendi. profillerin basımı.

Fried, 2012’den beri bir VPN işinde bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kullanarak ve daha sonra dağıtılmış defter teknolojisi Hedera Hashgraph’ın kurucu ekibinin çekirdek bir üyesi olarak, Google, IBM, Boeing, LG Electronics’i kişisel olarak işe alarak kripto para birimi alanında aktif. Hedera Yönetim Konseyi’ne katılın.

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, şu anda yönetim altındaki 80 milyon doların üzerinde varlığa (AUM) sahip olan ve “blok zinciri teknolojisine erişimi demokratikleştirme” hırsını elinde tutan bir blok zinciri yönetim şirketi olan Immutable Holdings’i kurdu.

Akredite yatırımcıların duvarlarla çevrili sermaye artırımlarında faaliyet gösterdiği birçok geleneksel pazarın yasaklı erişiminden bahseden Fried, Immutable Holdings vizyonunun perakende katılımcılar için daha fazla erişilebilirliği kolaylaştırmak ve işi dünyanın Berkshire Hathaway’ine ölçeklendirme arzusuyla birleştiğini tanımladı. blok zinciri endüstrisi.

28 Eylül’de Immutable Holdings, NEO Kanada borsasında HOLD koduyla halka açık olarak alınıp satılabilir hale geldi ve şu anda 1,35 CAD$ değerinde kayıt yapıyor.

Görüşmenin başlarında Fried, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un platformun NFT pazaryeri lansmanına ilişkin yakın tarihli bir konuşmada yaptığı yorumu yineleyen cesur bir tahminde bulundu – NFT’lerin önümüzdeki yıllarda kripto varlıklarının değerini gölgede bırakma finansal potansiyelini gösterdiği.

“Fiziksel ayette ve meta evrende sahip olduğumuz her şey bir NFT şeklinde temsil edilecek. Yani, bu toplam değeri toplarsanız, bugün CMC’de dolaşan 1,9 trilyon dolarlık madeni paradan çok daha fazla olacaktır.”

Warren Buffett’in başarılarını taklit etme hırsını sürekli olarak ilan eden Fried, onun eski yatırım hünerini kabul etti, ancak teknolojik evrime karşı anlayışsızlığını samimiyetle eleştirdi ve şunları söyledi:

“Omaha’nın kahine saygısızlık etmek istemem ama o adam hayatının her bir teknolojik dalgasını kaçırdı. O bizim neslimizin en iyi yatırımcılarından biri ama konu Bitcoin ve blok zinciri olduğunda, bununla yeterince vakit geçirmedi.”

Fried’in en son girişimi olan NFT.com, yaratıcıların, sanatçıların ve koleksiyonerlerin NFT’lerin değerini alıp satmaları, dijital söylemlerle meşgul olmaları ve ayrıca topluluk tarafından yönetilen bir ekosistemde faaliyet göstermeleri ve bunlara katılmaları için merkezi olmayan bir platformdur – Fried bile kendini, NFT.com’un CEO’su, ancak ‘baş ademi merkeziyet görevlisi’ olarak.

Reklam Alanı

Açılış NFT sürümüyle başlayacak olan platform şunları içerecektir: profil adı NFT’ler ve bir web3 sosyal ağı, NFT koleksiyonlarının bir likidiyle ilgili sıralamalardan, lider tablolarından ve veri istatistiklerinden oluşan bir zincirler arası veri merkezi – NFT’lerin CoinMarketCap’ine benzer – ve eşler arası bir pazar yeri.

Toplu olarak, bu hizmetler, değiştirilemez her şey için tam kapsamlı bir merkez olma yönündeki kapsayıcı tutkuyu desteklemeye çalışacaktır.

Web’in önceki iki yinelemesinde başarılı olan bir girişimci olarak Fried, Web3’ün iki ila üç yıl olduğuna inandığı blok zincirle çalışan DAO’ların uyumlu oluşumu yoluyla “interneti yeniden tasarlama” potansiyeline büyük önem veriyor. tüketici tanıma ve katılım açısından NFT eğrisinin gerisindedir.

“Topluluğu liderler olmaya davet ederek zaman içinde NFT.com’u merkezden uzaklaştırmak istiyoruz – burada platformun geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak içerik oluşturucular, sanatçılar ve kullanıcılar topluluğu.”

İlgili: Coinbase, sosyal katılım ile NFT pazarının beta sürümünü duyurdu

Immutable Holdings Operasyon Direktörü olarak Jeanna Liu ve NFT.com’un Stratejik Danışmanı olarak Balaji Srinivasan da dahil olmak üzere yakın zamanda yapılan bir dizi atama, ekibin uzmanlığını güçlendirmek için arandı.

NFT.com’un önceden var olan ortakları arasında Shark Tank kralı, Kevin O’Leary ve NFT takma adı altında Snoop Dog, Cozomo de’ Medici ve Logan ve Jake Paul bulunmaktadır.

Platformun Hedera üzerine kurulup kurulmayacağı sorulduğunda, birçok topluluk katılımcısının ağla olan yakın ilişkisi nedeniyle söylendiği gibi Fried, vizyonunun çok protokollü bir dünya için olmasına rağmen, yalnızca “ilk olarak lansman yapıyoruz ve 200 milyondan fazla hesap olduğu için en başta Ethereum ağında ve kullanıcıların bulunduğu yer orası.”

“NFT.com’u yönetme şeklimiz, genesis anahtar sahipleridir, bu nedenle favori bir NFT protokolünüz varsa, entegre olmasını sağlamanın en iyi yolu, [acquire] bir başlangıç ​​anahtarı ve hangi protokollerle entegre etmeyi düşünmemiz gerektiğine dair oylama.”

Ethereum’da bulunan kullanıcı profilleri ve oluşum anahtarlarına rağmen, profil basım sürecinin adilliğini sağlamak ve izlenebilirliğini artırmak için Hedera konsensüs hizmeti uygulandı.

NFT’leri Web3’te nerede bulunurlarsa bulunsunlar desteklemenin önemini öne sürerek, Hedera, Solana ve Polkadot’un popülerliklerine bağlı olarak gelecekteki entegrasyonlara yönlendirilebileceğini ve aynı zamanda Hedera’nın dahil edilmesi için tek oyu dağıtma niyetini açıklayabileceğini belirtti. demokratik enstantane önerileri.

“NFT.com profilinizin, insanların gelip sizi ziyaret edebileceği dijital bir dünyada adresiniz olmasını gerçekten istiyorum. Bu bir varış noktası, web3 ana yeriniz, fiziksel ayet ve meta evrenin çarpıştığı metafizik bir deneyim.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!