NFT avatar startup Genies, C Serisi finansman turunun ardından 1 milyar dolar değerinde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Fungible token (NFT) girişimi Genies, 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle 150 milyon dolarlık C Serisi fon sağladı ve bu da onu “tek boynuzlu at” statüsünü elde etmek için en son kripto odaklı platform haline getirdi.

Finansman turu, mevcut yatırımcılar Tamarack Global, BOND ve NEA’nın ek katılımıyla 2021 itibariyle 88 milyar dolarlık varlığı yöneten Kaliforniya merkezli özel sermaye şirketi Silver Lake tarafından yönetildi. Genies, finansmanın mühendislik departmanındaki iç kapasiteyi artırmanın yanı sıra yeni teknolojilere yatırım yapmaya gideceğini söyledi.

2017 yılında kurulan Genies, ilk olarak sosyal medya ve mesajlaşma platformlarını hedeflemek için yola çıkan bir avatar teknoloji şirketidir. Şimdi, fiziksel ve sanal dünyalar arasında köprü kurmak isteyen şirketler için bir tür her şeyi kapsayan bir ifade olan meta veri tabanından yararlanmaya çalışıyor. Platform, kullanıcıların sanal dünyalarda konuşlandırılabilecek avatarlar oluşturmasını sağlar. “The Warehouse” olarak adlandırılan NFT pazarı, Dapper Labs ile inşa edilmiştir.

Genies, Universal Music Group ve Warner Music Group ile resmi ortaklıklar yoluyla ünlü avatarları için %99 pazar payı elde ettiğini iddia ediyor.

İlişkili: White Star Capital, Ubisoft destekli Web3 yatırım fonu için 120 milyon dolar artırdı

Eylül 2021’deki zirveden bu yana, aylık NFT satışları önemli ölçüde azaldı. Kaynak: NonFungible

NFT satışları geçen Eylül ayındaki zirvesinden önemli ölçüde yavaşlarken, metaverse projeleri sektöre yeni bir soluk getiriyor gibi görünüyor. Analitik firması Nansen’den alınan veriler, NFT pazarının metaverse segmentinin aşırı spekülatif doğasına rağmen hızla büyüdüğünü ortaya koydu. Nansen arazi, emlak NFT’leri, avatarlar ve kamu hizmeti NFT’lerini metaverse oyunları olarak sınıflandırır.

Nansen’e göre, aşırı oynaklığa rağmen, NFT piyasası daha geniş kripto para piyasasından daha hızlı büyüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!