New York’un kripto madenciliğini yasaklama baskısı, topluluğun tepkisini tetikliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

New York eyaleti, onaylandıktan sonra iş kanıtı (PoW) madenciliğini yasaklayacak bir yasa tasarısını ileri sürerken, kripto topluluğu üyeleri anlaşmazlıklarını sosyal medya aracılığıyla dile getiriyor.

Bir Twitter dizisinde, Blockchain Derneği’nin politika başkanı Jake Chervinsky, açıkladı hareketin “karbon emisyonlarını hiç azaltmayacağını” söyledi. Chervinsky’ye göre, bir madencilik yasağı madencileri yalnızca New York’tan devletin onlar üzerinde hiçbir etkisinin olmadığı diğer alanlarda inşaat yapmaya itecek.

Chervinsky, New York Valisi Kathy Hochul’un tasarıyı “New York uğruna” veto edeceğini umuyor. bu, dünyanın finans sermayesinden kaynaklanan bir politika hatası olacaktır.

Chervinsky dışında, ABD senatör adayı Bruce Fenton da karşı hareket. Bir tweet’te, hükümetlerin insanların çalıştırdığı belirli yazılımları belirleme hakkına sahip olmadığını söyledi. “Kod konuşmadır” diyerek yasağın ifade özgürlüğüne karşı bir hareket olduğunu ima etti.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de Fenton ile anlaştı. Konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan Buterin, hükümetin hangi uygulamaların elektriğin “tamam” kullanımları olduğunu seçmemesi gerektiğini söyledi. Karbon fiyatlandırmasının uygulanmasını ve kazançların düşük gelirli kullanıcıları telafi etmek için kullanılmasını önerdi.

3 Haziran’da PoW madenciliğini yasaklayan tasarı New York Eyalet Senatosu tarafından onaylandı. Vali tarafından onaylanırsa, tasarı eyalette madenciliği yasaklayacak ve önceden onaylanmış madencilik izinlerinin yenilenmesini engelleyecektir.

İlişkili: Çalışmak için istekli: Bitcoin’in hisse kanıtına geçiş olasılığı düşük

Madenciliği yasaklama baskısının ortasında, New York Başsavcısı Letitia James, New Yorkluları kriptoya yatırım yapmamaları konusunda uyardı. Bir yatırımcı uyarısında James, birçoğunun kripto para birimlerinde “milyarlarca dolar kaybettiğini” ve önde gelen projelerin bile çökebileceğini belirtti.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!