New York milletvekilleri bu hafta PoW madenciliği moratoryumunu oylayacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

New York yasama organı, çevresel kaygıları gerekçe göstererek, eyalette en az iki yıl boyunca iş kanıtı (PoW) kripto madenciliğini yasaklayabilir.

Geçtiğimiz hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günleri, Blockchain Derneği ve Kripto İnovasyon Konseyi de dahil olmak üzere birkaç kripto savunuculuğu grubu, New York Meclisi’nde yapılacak oylamayla ilgili alarmı çaldı. Eyalet Senatosu’nun resmi web sayfasında oylama için belirli bir tarih belirtilmedi.

Tasarı, S6486D/A7389C, bir iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizması kullanan kripto para madenciliği konusunda iki yıllık bir moratoryum oluşturmayı amaçlıyor. Mevcut çevre koruma yasasını, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonunda %40’lık bir azalma anlamına gelen 2019 İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası’na uyacak şekilde değiştirecektir. Tasarının ortak sponsorlarının inandığı gibi, PoW madenciliği hedefe ulaşmanın yolunda duruyor. bu hedef. Bu nedenle, madencilik izinlerinin verilmesi ve yenilenmesi konusunda bir moratoryum teklif ediyorlar.

Tasarı, yine de bazı önemli çekinceler sunuyor. Bir maddede belirtildiği gibi, “departman mevcut bir izni yenilemek için yapılan bir başvuruyu onaylamayacaktır. […] yenileme başvurusu isterse artırmak veya izin verecek veya artışa neden olacak bir kripto para madenciliği operasyonu tarafından tüketilen veya kullanılan elektrik enerjisi miktarında.” Bu, halihazırda devlet tarafından lisanslanan mevcut kapasiteleri korumaya çalışan madencilik işletmelerinin uygulamalarının yeni kısıtlamalara tabi olmayacağı anlamına gelebilir.

Bir diğer önemli uyarı da, her iki moratoryum paragrafının da “karbon bazlı yakıt kullanan” “elektrik üretim tesislerine” yönelik olması, yani önerilen mevzuatın madencilikte yenilenebilir enerji kullanan operasyonları kapsamaması. Bununla birlikte, Greenidge Generation’ın son yıllarda mahkeme savaşlarının merkezinde yer alan Seneca Gölü yakınlarındaki dönüştürülmüş doğal gaz santrali gibi tesisleri kapsayacak.

Kripto endüstrisi savunma grupları, New York eyaletinin “teknoloji yanlısı, yenilik yanlısı, kripto yanlısı” sakinlerini aktif olmaya ve meclis üyelerini moratoryuma karşı oy kullanmaya teşvik etmeye çağırdı. Meclis oylamasından sonra, tasarının veto etme yetkisine sahip olan valinin masasına gelmeden önce eyalet Senatosu’ndan geçmesi gerekiyor.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!