New York Eyalet Meclisi, yeşil güç kullanmayan yeni BTC madenleri yasağını onayladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

New York Eyalet Meclisi Salı günü geç saatlerde, eyaletteki operasyonlarını güçlendirmek için karbon bazlı bir yakıt kullanan tüm yeni çalışma kanıtı (PoW) kripto para birimi madenciliği tesislerine iki yıllık bir yasak koyacak bir yasa tasarısını onayladı.

Anna Kelles tarafından desteklenen tasarı, yalnızca herhangi bir yeni Bitcoin madeninin onayına iki yıllık bir bekleme süresi getirmekle kalmayacak, aynı zamanda önerilen moratoryum, mevcut PoW kripto para birimi madencilerine, isterlerse karbon kaynaklı enerji kullanan mevcut izinlerin yenilenmesini de önleyecektir. tüketilen elektrik miktarını artırın.

Tasarı, 95 lehte ve 52 aleyhte olmak üzere geçmesi için gereken desteği topladı ve şimdi Eyalet Senatosu’nda oylanmak üzere Senatör Kevin Parker tarafından taşınacak. Başarılı olursa, tasarıyı veto edebilecek veya yasalaştırabilecek Vali Kathy Hochul’a teslim edilecek.

27 Nisan itibariyle Bill A7389C’nin mevcut durumu. Kaynak.

Çevre Koruma Departmanına (DEC), PoW madencilerinin enerji tüketimini ve sera gazı emisyonlarını ve bunların halk sağlığı üzerindeki etkilerini numaralandırmak, belirlemek ve değerlendirmek için bir “genel çevresel etki beyanı” hazırlamakla görevlendirilecek.

İlişkili: ABD’li milletvekilleri, kripto madenciliğinin çevre endişeleri konusunda EPA’ya alarm veriyor

Blockchain Derneği’nin daha önce New York’taki “teknoloji yanlısı, yenilik yanlısı, kripto yanlısı” sakinleri yasa tasarısına muhalefet etmeye çağırmıştı. iddia milletvekillerine binlerce mesaj gönderdi.

Dernek, yasa tasarısı üzerinde yaklaşık üç saatlik bir tartışmanın gerçekleştiğini ve bunun “madencilik yasağına taraftarların inandığından daha büyük bir muhalefet” olduğuna inandıklarını gösterdiğini söyledi. Çarşamba günü bir tweet’te ekip, doğrudan “teknoloji karşıtı yasa” dediği şeyi yenmek için enerjisini New York Senatosu’na verdi.

Çalışma kanıtı kripto para birimleri için çevresel gerekçelerle önerilen yasaklar daha yaygın hale geliyor. Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) yasa tasarısı olarak adlandırılan benzer bir teklif, Mart ayı sonlarında Avrupa Parlamentosu’nda kıl payı yenildi ve oradaki yasa koyucular, önerilen madencilik yasağını uygulamak için Bitcoin ticaretini yasaklamayı bile düşündüler.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!