NEAR, Kenya’yı şu şekilde geliştirmeyi hedefliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kenya merkezli blockchain topluluğu Sankore, bölgede yetenek geliştirmeyi ve yerel ekosistemi iyileştirmeyi amaçlayan projeler inşa etmeyi amaçlayan bölgesel bir merkez başlatmak için İsviçreli kar amacı gütmeyen NEAR Vakfı ile ortaklık kurdu.

Sankore, çiftçilerin doğal afetlerle başa çıkmasına yardımcı olan blok zinciri tabanlı bir sigorta programı olan Kilimo Shwari gibi projeleri destekliyor. Bunun dışında firma, belge doğrulaması için NEAR Protokolünü kullanarak Afrika’daki sahte belgelerle mücadeleye odaklanan Ledja adlı bir projeyi de destekliyor.

Ortaklık, atölye çalışmaları aracılığıyla bölgedeki yetenekleri geliştirerek bu girişimleri daha da ilerletecek. Sankore’nin kurucusu Kevin Imani, “yetenekli bireyleri eğitmek ve beslemek için NEAR ile çalışmaktan heyecan duyduklarını” ve blockchain geliştiricileri olma yolculuklarını desteklediklerini söyledi.

Sankore ayrıca genç Kenyalıları Web3 hakkında eğittikleri buluşmalar düzenliyor. Bu aynı zamanda NEAR ile ortaklık tarafından da desteklenecektir. Merkez resmileştikçe, eğitim kolu da yerel üniversitelerle bağlantı kurdu ve şu anda NEAR atölyeleri aracılığıyla geliştirici olarak sertifikalandırılmış 84 öğrencisi ve altı mezunu var.

NEAR Vakfı CEO’su Marieke Flament, “Blockchain çözümleri için Afrika’daki potansiyel caddelerden de heyecan duyduklarını” söyledi. Flament, ortaklığın firmaya bölgedeki yetenekleri bulma ve ortak olma fırsatı verdiğini belirtti.

İlişkili: Özgürlük Günü’nde Bitcoin, Güney Afrikalılara finansal geleceklerinde bir hisse veriyor

Şubat ayında Kenya Merkez Bankası (CBK), bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) geliştirilmesi konusunda halkın girdisini aradı. Kenya’da bir CBDC’nin başlatılmasını çevreleyen potansiyel artılar ve eksiler ve düzenleyici zorluklar hakkında girdi almayı amaçlayan bir tartışma belgesi yayınladılar.

Afrika’nın diğer bölgelerinde, blok zinciri ve kripto kabulü ilerleme kaydetti. Nisan ayında Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul etti. Bu, CAR vatandaşlarının işlemleri için Orta Afrika CFA frangı’na ek olarak Bitcoin (BTC) kullanabileceği anlamına gelir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!