Myspace kurucusu, blockchain oyununun sosyalleşme için ‘baskın yer’ olacağını tahmin ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Birçok oyuncu blok zinciri tabanlı oyunları eleştirirken, Myspace kurucu ortağı Chris DeWolfe, iş modelinin doğası gereği oyunculara oyun içi deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağladığı için benimsemenin yolda olduğuna inanıyor.

Şu anda oyun geliştirme firması Jam City’nin CEO’su olan DeWolfe, Cointelegraph’a “Oyunun kalitesi ve geliştiricilerin beklentileri belirlemek için oyuncularla nasıl etkileşime girdiği ve etkileşim kurduğunun” sonunda şüphecilerin algısını değiştirebileceğini söyledi.

Jam City’nin kurucusu ve CEO’su Chris DeWolfe. Kaynak: Jamcity.com

Eski Myspace CEO’su ayrıca Web3 oyununun ortaya çıkışını Web2’nin ilk günleriyle karşılaştırdı. DeWolfe’a göre, birçok analist Web2 reklamcılığının ve iş modellerinin uygulanabilirliği konusunda şüpheciydi:

“Ayrıca, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin kalitesinden ve ilginç olup olmayacağından emin değillerdi, bu yüzden doğal olarak benimseme konusunda endişeler vardı. Ancak MySpace, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin ne kadar güçlü olabileceğinin gerçekten mükemmel bir örneğidir.”

Benzer şekilde DeWolfe, blockchain oyunlarında mevcut oyun kalitesi ve benimsenme oranları konusunda şüpheler olsa da, oyunlar daha eğlenceli ve ilginç hale geldikçe endüstrinin gelişeceğini söyledi:

“İlk günler, ancak gördüklerimizden cesaret alıyoruz ve blok zincir oyunlarının ilgi çekici ve oynaması eğlenceli olmaları durumunda çekiş kazanmaya devam edeceğinden eminiz.”

2021’de Jam City, blockchain bölümünü başlattı ve blockchain oyunu Champions: Ascension’ı piyasaya sürdü. DeWolfe’a göre oyun, en aktif üyelerden birini oyunun bilgisine dahil etmeye kadar giden topluluk katılımına odaklanıyor.

DeWolfe ayrıca blockchain tabanlı eğlencenin gelecekte sosyalleşmeye ve ticarete hakim bir platform olacağının da altını çiziyor. DeWolfe, “Hepimizin sosyalleştiği, eğlendiği ve ticaret yaptığımız baskın yer olacağını tahmin ediyoruz” dedi.

İlişkili: Yeni anket, Blockchain oyuncularının NFT oyunlarını potansiyel bir tam zamanlı iş olarak gördüğünü söylüyor

Bu arada, Japon oyun üreticisi Sega, birden fazla oyunu birbirine bağlamayı amaçlayan Süper Oyun projesine dönüştürülemeyen jetonları (NFT’ler) dahil etmek istiyor. Sega yapımcısı Masayoshi Kikuchi bir röportajda, bulut oyunlarının ve NFT’lerin “oyunun geleceği için doğal bir uzantı” olduğunu söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!