Multichain, blockchain köprü ekosistemine Rootstock ekliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Zincirler arası bir platform olan Multichain, Bitcoin tabanlı (BTC) akıllı sözleşme protokolü Rootstock (RSK) blok zincirinin ekosistemine entegrasyonunu duyurdu. Bu, kullanıcıların Ether (ETH), USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) ve diğer varlıkları RSK, Ethereum ve BNB Chain arasında takas etmesine olanak tanır.

Pazartesi günkü duyuruya göre, entegrasyon Multichain için önemli bir kilometre taşı çünkü Bitcoin üzerinde merkezi olmayan finansa (DeFi) erişim sağlıyor. Bu ekleme, kullanıcıların RSK’nın güvenliğinden ve işlevselliğinden yararlanmasına olanak tanır.

Entegrasyon, RSK’nın Bitcoin’i Multichain ekosistemine getirmesini sağlarken, aynı zamanda kullanıcıları için yeni pazarlara ve kullanım durumlarına erişim sağlar. RSK yan zinciri, Multichain’e dahil edilen ilk Bitcoin tabanlı yan zincirdir. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) destekli DeFi ile olduğu kadar Bitcoin meraklıları dünyasında da benzersiz bir yere sahiptir.

Şirket, Rootstock ile entegrasyonunun RSK kullanan inşaatçılara temel faydalar sağlamayı amaçladığını söyledi. Örneğin, sermaye ve adreslenebilir pazarlar arasında köprüler kurmak için kaynak harcamak zorunda kalmayacaklar. Ayrıca, RSK’ya dayalı yeni platformları pazarlamak için daha hızlı bir zamana sahip olacaklar.

Kullanıcılar ETH, USDC, BUSD, BNB, WBTC ve DAI’lerini RSK’nın ağı ve Ethereum arasında köprülemeye başlayabilir. Multichain, önümüzdeki haftalarda ve aylarda RSK ağına ek zincirler ve jetonlar ekleyecektir. RSK kurucu ortağı Diego Gutiérrez Zaldívar şunları söyledi:

“RSK, kullanıcıların merkezi finansta karşılaştıkları sorunlara gerçek çözümler sunan ve uzun süre dayanacak şekilde oluşturulmuş protokollerle Bitcoin için en hızlı büyüyen DeFi ekosistemine ev sahipliği yapıyor.”

AnyCall birlikte çalışabilirlik protokolü, zincirler arası iletişime ve isim sözleşmelerine izin veren Multichain tarafından güncellendi. Rootstock ve diğer desteklenen ağlarda zincirler arası merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için değerli bir araç olacaktır.

İlişkili: DeFi kripto cüzdanı, kripto ve NFT’lerin mirasını merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor

Bitcoin Core geliştiricisi Sergio Lerner’in beyni olan Rootstock, Ocak 2018’deki ilk ana ağ lansmanından önce birkaç yıllık bir gelişme gördü. Ancak Rootstock, sıfırdan yeni bir tane oluşturmak yerine Bitcoin ekosistemini kullanmayı hedefliyor” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!