Mülk kredilerine benzer şekilde şekillenecek metaverse fraksiyonel mülkiyet: Casper exec

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Metaverse arazi varlıkları daha pahalı hale geldikçe, normal kullanıcılar için mülkiyet zorlaşır. Bu nedenle, Casper Association Yönetim Kurulu Üyesi Ralf Kubli, gerçek dünyadaki mülk kredilerine benzer şekilde kısmi mülkiyetin, sanal alanda, paraya çevrilemez tokenler (NFT’ler) aracılığıyla çekiş kazanabileceğini savunuyor.

Kubli, Cointelegraph’a meta veri deposundaki kısmi mülkiyeti anlamanın eski mülkiyet sistemine çok benzediğini söyledi. Fiyatlar yükseldikçe, birçoğu mülk satın almaya ve sahip olmaya gücü yetmiyor. Bu, insanların mülk kiralamasına veya kiraya vermesine yol açar ve bir tür kısmi mülkiyet verir. Bunu açıkladı:

“Eski sisteme özgü tipik kiracı-alıcı ilişkisi ve süreçleri yerine, akıllı sözleşmeler ve NFT’ler gibi sanal varlıklar, bu kısmi mülkiyet sistemine güç veren şeydir.”

Casper yöneticisi, bunun “reklam alanı kiralamak veya yeni projeleri finanse etmek için borç vermek” için de geçerli olduğunu ekliyor. Kubli’ye göre, akıllı sözleşmeler, metaverse arazisini “alt birimlere” bölen ve ayrı ayrı kiralanan bir “fraksiyonelleştirme anlaşması” sağlıyor. Kubi, şunları kaydetti:

“Teoride bu, akıllı sözleşmelerin ve ilgili teknolojilerin bu amaç için tasarlanması koşuluyla herhangi bir dijital varlığa uygulanabilir.”

Kubli ayrıca meta veri deposunda birçok büyük gelişme olsa da “sayısız daha küçük operasyon” olacağının da altını çizdi. Bunlar sanat galerileri ve sosyal medya merkezleri şeklinde olabilir. Kubli’ye göre, bu operatörlerin inşaata başlamak için sanal gayrimenkule erişmeleri gerekecek.

İlişkili: Metaverse teknolojisi, insan-AI verimliliğini artırabilir mi?

Bunların dışında Casper yöneticisi, metaverse arazi kiralamanın yaygınlaşacağını öngörüyor. Kubli, bunun daha geniş bir benimseme için “kapıyı açacağını” ve herkesin dahil olmasına izin vereceğini belirtti. Yönetici, bunun Web1 ve Web2’nin başlangıcına benzer bir “benzersiz içerik patlamasına” yol açabileceğine inanıyor.

Bu arada, bir DappRadar raporuna göre, kripto kışı piyasaları sallarken, GameFi ve metaverse projelerine yatırımcı ilgisi artmaya devam ediyor. 2022’de, daha fazla gelişmeyi desteklemek için metaverse ile ilgili projelere 4,9 milyar dolar değerinde yatırım yapıldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!