Monero topluluğu, Temmuz hard forku için fikir birliğine vardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Monero (XMR) geliştiricileri tarafından hafta sonu 16 Temmuz’da söylendiği gibi, Monero ağı, 2.668.888 blok yüksekliğinde bir ana ağ sert çatalını başlatmak için bir topluluk konsensüsünden geçti. Popüler gizlilik madeni parasının sert çatalı, zincirin halka boyutunu 11’den 16’ya çıkarmayı, cüzdan tarama süresini azaltmak için çıktılara görünüm etiketleri eklemeyi, kurşun geçirmezliği tanıtmayı ve ücret değişikliklerini uygulamayı içerecek.

Halka imzalarının sayısını artırmak, işlemlerin daha büyük bir anonimlik kümesine sahip olmasını sağlamak içindir, bu da bir işlemin kaynaklarını tersine mühendislik yapmayı zorlaştırır. Bir geliştirici, görüntüleme etiketlerinin, anonim işlemleri için çıktı ortak anahtarının türetilmesinde ağ tarama sürelerini %40’a kadar azaltabileceğine dikkat çekti. Monero’nun maksimum blok boyutunun yılda 32x yerine 14x büyümesi için değişiklikler onaylandı (bu, ücret değerini etkiler). Son olarak, Monero’da menzil kanıtları için sıfır bilgi kanıtlama sistemi olan Bulletproofs kullanılacak. Bu özellik, blok zincirinde daha hızlı şifreleme ve doğrulama ile sonuçlanacaktır.

Cointelegraph daha önce, aile fonlarının ve bireysel yatırımcıların, son zamanlardaki piyasa çalkantıları arasında giderek artan bir şekilde XMR’yi bir riskten korunma aracı olarak tuttuğu göründüğü için gizlilik paralarının son zamanlarda arttığını bildirmişti. Gizlilik madeni paraları konusu kripto topluluğu arasında tartışmalı hale geldi. Bazıları, işlemler sırasında daha fazla anonimlik sağlama yeteneklerine işaret ederken, diğerleri yasadışı işlemleri korumak için XMR kullanma ve aşırılık yanlısı gruplar tarafından benimsendiği iddiasıyla ilgili endişelerini dile getiriyor. Geçen yıl Kraken, düzenleyici baskıyı gerekçe göstererek İngiltere müşterileri için XMR’yi listeden çıkardı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!