MicroStrategy Bitcoin Satın Almaya Devam Ediyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika’da yazılım alanında faaliyet gösteren ve sıklıkla gerçekleştirdiği Bitcoin alımları ile dikkat çeken MicroStrategy, Bitcoin alımlarına devam ettiğini duyurdu. Kripto para yatırımcıları her ne kadar MicroStrategy alımlarını bir ters indikatör olarak görüp piyasanın düşüşe geçeceğini düşünse de bu haber kripto para piyasası için oldukça olumlu.

Geçtiğimiz günlerde Silvergate Bank’tan kredi alacağını ve bu kredi ile Bitcoin alımı yapacağını söyleyen Saylor, 205 milyon dolarlık teminatlı kredi aldıklarını açıkladı. Bugün itibarıyla MicroStrategy, 190 milyon dolar karşılığında 4167 adet Bitcoin satın aldı. Bu Bitcoin’lerin ortalama maliyeti ise 45714 dolar.

Şirketin şu an için kasasında toplamda 129.218 adet Bitcoin bulunuyor. Bu Bitcoin’lerin ortalama maliyeti 30.700 dolar seviyelerinde. Şirketin bugüne kadar Bitcoin için toplam ödediği tutar ise tam 3.97 milyar dolar. Yani şirket servetinin önemli bir kısmını Bitcoin’de tutuyor.

Bu Haberin Ardından Bitcoin Yükselecek mi?

MicroStrategy’nin son Bitcoin alımı henüz yeni gerçekleştiği için bu haberin ardından piyasalarda yükseliş yaşanıp yaşanmayacağı bilinmiyor. Ancak geçmişe göz attığımızda MicroStrategy’nin ilk Bitcoin alımları piyasayı oldukça olumlu yönde etkilemişti. Son Bitcoin alımları ise artık alışılagelmiş bir haber niteliği taşıdığı için piyasayı fazla etkilemiyor.

Yatırımcıların bu satın alımı bir ters indikatör olarak görmesinin nedeni ise son birkaç ay içerisinde gelen MicroStrategy alımları. Bu alımların ardından birkaç kez piyasalarda düşüş yaşanmış ve yatırımcılar bu satın alımı bir ters indikatör olarak görmeye başlamıştı.

MicroStrategy Bitcoin Satın Almaya Devam Ediyor!

MicroStrategy ve Bitcoin Arasındaki İlişki

MicroStrategy ile Bitcoin arasındaki ilişki tüm kripto para yatırımcıları tarafından biliniyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor hem bireysel hem de kurumsal açıdan Bitcoin’in geleceğine inandıklarını ve bu bağlamda alım yapmaya devam edeceklerini söylüyor.

MicroStrategy gibi büyük bir yazılım şirketinin Bitcoin alımı yapması, piyasalar için oldukça olumlu bir gelişme. Bireysel yatırımcıların ilgisi her ne kadar yüksek olsa da kurumsal yatırımcıların da Bitcoin ile ilgilenmesi her zaman istenen bir durumdu. MicroStrategy de bu konuda öncülük ederek diğer kurumsal yatırımcıların Bitcoin ile ilgilenmesine katkı sağlıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!