Michael Saylor, kripto muhasebe standartlarını gözden geçirmek için FASB oylamasını memnuniyetle karşıladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin savunucusu ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ABD Finansal Muhasebe Standartları Kurulu’nun (FASB) dijital varlıklar ve emtialar için muhasebe kurallarını gözden geçirme oylamasını memnuniyetle karşıladı.

Geçerli Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkelerinin (GAAP) kaynağı olan mevcut FASB yönergelerine göre, şirketler BTC gibi dijital varlıkları bilançolarında “maddi olmayan varlıklar” olarak rapor etmelidir.

Bunun nedeni, kriptonun ajans arasında üzerinde anlaşılan “nakit ve nakit benzerleri, finansal araçlar, finansal varlıklar ve envanter” tanımını karşılamamasıdır.

Kripto maddi olmayan bir varlık olarak kabul edildiğinden, şirketlerin belirli bir raporlama döneminde varlıkları en düşük fiyatlarında ölçmeleri gerekir, bu da firma pozisyonunu kapatmamış olsa bile genellikle bilançolarda “değer kaybı” ile sonuçlanır.

FASB bugün erken saatlerde kripto muhasebe incelemesini oylamak için bir toplantı yaptı ve sonuçları henüz web sitesi üzerinden yayınlamamasına rağmen, Saylor’un oylamanın 7-0 geçtiğini bildirdiği için canlı yayını izlediği anlaşılıyor ve şunları söyledi: Bitcoin topluluğunu tebrik ederim.”

“Bu harika. Şirketlerin bilançolarında Bitcoin’e sahip olmalarını ve bunu inandırıcı bir şekilde muhasebeleştirmelerini kolaylaştırmaya bir adım daha yaklaştı,” diye yanıtladı Kraken’in Büyüme Pazarlama Direktörü Dan Held.

İncelemenin ne zaman gerçekleşeceği veya sonucun ne olacağı belirsiz olsa da, “geleneksel finansal varlıklar” balo sahasındaki herhangi bir şeye benzeyen bir tanıma geçiş, firmaların raporlama yerine varlıklarını doğru bir şekilde raporlamasını çok daha kolay hale getirecektir. maddi olmayan duran varlıklar altında en düşük fiyatlarından

Örneğin, hem Tesla hem de MicroStrategy, son 12 ayda çeşitli üç aylık raporlarda BTC depolarında değer düşüklüğü zararları bildirdi. Bu, bir satış yoluyla bir kayıp yaşamamasına ve BTC’nin fiyatının genellikle pozisyonlarının yeşilde olduğunu göstermesine rağmen.

Cointelegraph ayrıca dün New York merkezli dijital pazarlama ve radyo istasyonu şirketi Townsquare Media’nın BTC varlıkları için ilk çeyrekte 400.000 $ değer düşüklüğü zararı bildirdiğini bildirdi. Bu, 31 Mart’ta 1. çeyreğin son gününde pozisyonunu 1,2 milyon dolar kârla satabilmesine rağmen.

İlişkili: Michael Saylor, piyasadaki düşüşlerin MSTR, BTC’ye zarar vermesinin ardından yatırımcıları teselli ediyor

Reklam Alanı

BTC ve MSTR tanking

MicroStrategy bugün rapor veriyor olsaydı, ancak değer düşüklüğü kaybı gerçek olurdu. MicroStrategy, geçen hafta yayınlanan ilk çeyrek raporunda devasa 129.218 BTC varlığının ortalama satın alma fiyatını 30.700 $ olarak bildirdi ve firmanın bugün satması halinde zarar edeceğini öne sürdü.

Forbes tahminlerine göre, Saylor’un büyük ölçüde BTC ve MicroStrategy hissesinden (MSTR) oluşan net değeri Mart ayında 1,6 milyar dolardan bu hafta 1 milyar dolara düştü.

Coingecko’dan gelen veriler, BTC’nin Mart 1’den bu yana %27.9 düşüşle 29.741$’a düştüğünü ve TradingView’e göre aynı zaman diliminde MSTR’nin %63.7 düşüşle 168.20$’a düştüğünü gösteriyor.

Saylor, fiyattan bağımsız olarak birçok kez ana hatlarıyla belirtmiş olsa da, şirket satın almaya ve hodl’a devam edecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!