MEXC Global Asya Genelinde İhtiyaç Sahibi Okul Çocuklarını Destekliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

MEXC Global ekibimiz yakın zamanda National Geographic ile işbirliği yaparak Tibet, Çin’deki iki ilkokula ekonomik destek sağlamıştır.

Aralık 2021’de düzenlenen “Cheer Up 2022” temalı etkinlik, ihtiyaç sahibi okullara ev eşyası, eğitim materyali ve parasal yardım sağlanması yoluyla gelecek yeni yılın umudunu ve ruhunu geri getirmek için kuruldu.

Aralık ayında, MEXC Global’den bağışlanan eşyalarla dolu olan National Geographic gönüllüleri Chengdu Çin’den yola çıktılar ve daha sonra Tibet Özerk Garzê vilayetinde bulunan Yahuo ilkokulu ve Xinlong ilkokulu için beş saatlik bir yol kat ettiler.

Yer, deniz seviyesinden 3200 metreden fazla yükseklikte bulunan dünyanın en yüksek kasabalarından biri olarak bilinir. Bu kasaba aynı zamanda yüksek düzeyde yoksulluk çekiyor.

MEXC Okullara Bağış Yapıyor
Çocuklar MEXC Global tarafından bağışlanan yeni okul kitlerini aldı

Okul müdürü, oyunların, şarkı söylemenin, dans etmenin ve diğer heyecan verici etkinliklerin yer aldığı etkinlik tabanlı öğretime odaklanarak öğrencilerin derslere daha fazla katılmalarına yardımcı olmak için çaba sarf ediyor.”Rahat sınıflar inşa etmeye, ücretsiz materyaller sunmaya ve çocukların öğrenmeye ilgi duymasını sağlamaya çalışıyoruz.” diye açıklıyor.

MEXC’den yeni kıyafetlerle gülümseyen çocuklar

National Geographic’ten fotoğrafçılar, çekilen fotoğraflarla o anın mutlu anılarını paylaştı. Gönüllüler ayrıca çocuklara fotoğraf ve dijital sanata olan ilgiye ilham veren bir sanat kursu vermeye davet edildi.

“Sınıfa girdiğimde çocuklarla birlikte oyun oynarken fotoğraf çektirip güldük. Bu hayırsever bağışın kendilerini güçlü bir şekilde desteklediğine inanıyorum ve bu bağış okul hayatlarına sıcaklık içinde devam etmelerini sağlıyor.”

2022’de MEXC Global Yardım Kuruluşu

2022 boyunca MEXC Global, yardım girişimlerine daha fazla kaynak ayıracak ve farklı ülkelerdeki çeşitli toplulukları desteklemeye devam edecektir.

MEXC Kayıt Linki : https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!