Metaverse NFT’lerin artan şekilde benimsenmesi, bir sonraki NFT büyüme döngüsünü güçlendirecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

NFT pazarındaki dramatik büyümenin arkasındaki itici güçler, metaverse’ler ve blue-chip nonfunible token’lar (NFT’ler). Bored Apes, Crypto Punks, Azuki, Clone X ve Doodles koleksiyonları gibi projeler, geçtiğimiz yıl düzenli olarak koleksiyonerlerin ilgisini çekti. Sonuç olarak, bu NFT projeleri, NFT pazarının %20.000’in üzerinde bir büyüme oranı ve yaklaşık 17 milyar $’lık bir satış hacmi elde etmesine yardımcı oldu.

Bir zamanlar kripto/blok zinciri dünyasında küçük bir dikkat çeken bir endüstri için, NFT’lerin geçici doğalarına yönelik daha önceki eleştirilere rağmen burada kalacakları açıktır. Bununla birlikte, NFT pazarlarındaki son durgunluk göz önüne alındığında, yatırımcılar ve koleksiyoncular artık farklı kullanım durumlarında NFT teknolojisinin yenilikçi uygulamasından yararlanabilecekleri yeni sınırlar arıyorlar.

Öte yandan, yenilikçiler NFT’leri çeşitli endüstrilerde uygulamak için yaratıcı yeni yollar bulmuşlardır. Bu yeni uygulamalar NFT’lerin faydasını artırdı ve onların NFT’nin benimsenmesinin bir sonraki aşamasını yönlendirmelerini bekliyorum.

NFT pazar yeri

NFT dünyasında artan ilgiyi çeken belirli bir alt niş, Metaverse NFT’leridir. L’Atelier BNP Paribas ile birlikte oluşturulan NonFungible.com tarafından yayınlanan bir rapor, Metaverse NFT’lerin küresel NFT piyasa değerinin yaklaşık %3’ünü oluşturduğunu ve 513 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir rakam olduğunu gösteriyor.

Metaverse NFT'lerin artan şekilde benimsenmesi, bir sonraki NFT büyüme döngüsünü güçlendirecek

Daha fazla şirket markalarını Metaverse içinde inşa ettikçe, Metaverse NFT’lerinin değeri katlanarak artacaktır. Artan Metaverse NFT benimsemesinden yararlanacak birkaç alan.

İlgili:NFT’ler, Web3 ve metaverse, bilim adamlarının araştırma yapma şeklini değiştiriyor

Sanal gayrimenkul: Margaret Mitchell bir keresinde şöyle demişti: “Toprak, dünyada herhangi bir anlam ifade eden tek şeydir, çünkü ‘Bu dünyada kalıcı olan tek şeydir’, ‘Uğrunda çalışmaya değer, uğruna savaşmaya değer – uğruna ölmeye değer tek şey budur.” Blok zinciri sayesinde dijital arazi, fiziksel arazi ile aynı duygu ve faydayı uyandırabilir.

Örneğin, bir blok zinciri şirketi olan PARSIQ, Metaverse’deki arazi sahiplerinin dijital varlıklarından kira geliri elde edebilecekleri bir platform oluşturmuştur. Protokol, hem arazi sahibinin hem de kiracının yükümlülüklerinin bir dizi akıllı sözleşmeyle müzakere edilmesini, yönetilmesini ve uygulanmasını sağlayarak fiziksel arazi davranışını taklit eder.

İlişkili: Metaverse hızla büyüyor, gayrimenkule devrim getiriyor

Sanal etkinlikler: Birkaç ay önce, ünlü West Coast rapçisi Snoop Dogg, The Sandbox’ın metaverse’inde özel bir konsere ev sahipliği yapacağını duyurdu. Etkinlik, konser müdavimlerinin metaverse içinde ve dışında premium deneyimlere erişmesini sağlamak için NFT’leri kullandı.

Daha sonra, birkaç marka birden fazla platformda sanal dünyaların sınırlarını yeniden tasarlamak için ileri teknolojilerden nasıl yararlanabileceklerini keşfetmeye başladı.

Şirketler, kurumsal veya konferans ortamında müzik, sanat ve modayı birleştiren etkinlikler oluşturarak, hayranlarına onları ekosistemlerinde daha uzun süre tutacak ve müşterilerinin yaşam boyu değerini artıracak benzersiz deneyimler sunabileceklerine inanıyor.

İlişkili: Metaverse’deki konserler yeni bir benimseme dalgasına yol açabilir

Reklam Alanı

Finansal hizmetler: Trading Economics’e göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yıllık enflasyon oranı Mart 2022’de %8,5’e yükseldi ve 1981’den bu yana en yüksek enflasyon oranını temsil etti.

Metaverse NFT'lerin artan şekilde benimsenmesi, bir sonraki NFT büyüme döngüsünü güçlendirecek

Yatırımcıların her taraftan sıkışmayı hissetmesiyle, enflasyon oranının üzerinde getiri sağlayabilecek varlıklara yönelik artan bir iştah var. Metaverse içinde NFT’ler tarafından desteklenen merkezi olmayan finans hizmetleri sunan protokoller, yatırımcılara pasif getiriler ve diğer teşvikler kazanmaları için bir yol sunar.

Staking ve verim çiftçiliği, DeFi alanında pasif getiri elde etmek için halihazırda popüler yöntemlerdir, ancak bunlar meta veri tabanında nispeten yenidir. Bununla birlikte, yaygın bir şekilde benimsendikçe, metaverse projelerinin erken destekçilerine, yaşamı değiştiren gelirler elde etmek için muazzam fırsatlar sunuyorlar.

Piyasa durgunluk içindeyken ortaya çıkan bu kullanım örneklerini keşfetmek için heyecan verici bir zaman. Pazar coşkusu geri döndüğünde, erken benimseyen alfayı çıkarmış olacak ve büyük olasılıkla bir sonraki kullanılmayan sınıra geçecek.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Burada ifade edilen görüş, düşünce ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve görüşlerini yansıtmak veya temsil etmek zorunda değildir.

Constantin Kogan BullPerks ve GamesPad’in kurucu ortağı, BitBull Capital’in ortağı, Adwivo’nun kurucusu ve Wave Financial’ın eski genel müdürünün yanı sıra bir girişimci, meta-bağlayıcı, etkileyici, blockchain teknolojisi meraklısı ve dijital varlık yatırımcısı ve en iyi düşünce riskten korunma fonları, BT girişimleri, risk sermayesi, sağlık, tarım, emlak ve medya/eğlence alanlarında lider. Constantin doktora derecesine sahiptir. Sosyoloji alanında, bir M.Ed. ve beş dilde akıcıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!