MetaMask kurumsal teklifi, Poligon karbon nötr olacak ve daha fazlası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Merkezi olmayan finans (DeFi) dünyası, zincir içi ve geliştirici faaliyetlerinde bir hafta daha artış yaşarken, token fiyatları ayı piyasasının ikinci haftasına girdi ve birçok token geçen hafta çift haneli rakamlarda kan kaybetti. MetaMask, dört kurumsal emanetçiyle ortaklık kurarak kurumsal teklifini genişletirken, Polygon karbon nötr olma sözü verdi.

Ayrıca, kullanıcıların farklı jetonları Polygon ağına nasıl bağlayabileceklerini ve DeFi kredileri için kullanıcıların özel bilgilerini teminat altına alan bir proje olan Reputation DAO’yu inceleyeceğiz.

MetaMask, yeni kripto koruyucularını entegre ederek kurumsal teklifleri genişletiyor

DeFi cüzdan ve tarayıcı uzantısı MetaMask, dört büyük kripto koruyucusu ile yeni bir stratejik ortaklık kurdu: Gnosis Safe, Hex Trust, GK8 ve Parfin.

Popüler Ethereum cüzdanı MetaMask’ın kurumsal versiyonu olan MetaMask Institutional, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yeni entegrasyonun merkezi olmayan özerk kuruluşlara (DAO’lar) DeFi faaliyetlerine katılmak için kilit yönetim araçları sağlayacağını duyurdu.

okumaya devam et

Diğer zincirlerden Poligon Ağına jetonlar nasıl köprülenir

Varlıkları birleştirmek, ölçeklenebilirlik, hız ve yüksek ücretler gibi sorunların çözülmesine yardımcı olabilir. Köprüleme, kullanıcıların tokenlerini blok zinciri ağları arasında hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde taşıyabilecekleri anlamına gelir.

Polygon Bridge, Polygon ve Ethereum blok zincirleri arasındaki zincirler arası işlemler için kullanılır. Kullanıcıların akıllı sözleşmeler aracılığıyla ERC-20 belirteçlerini ve NFT’leri Çokgen yan zincirine aktarmalarına olanak tanır. Bu kılavuz size Polygon’u diğer blok zincirlerle nasıl köprüleyeceğinizi gösterecektir.

okumaya devam et

İtibar DAO: DeFi’de teminatsız krediler için mahremiyetten vazgeçer misiniz?

Hırslı yeni bir merkezi olmayan özerk kuruluş, bir kredi için gereken teminat miktarını azaltmak için bir kullanıcının finansal itibarını kaydeden borç verme platformları için bir veri hizmeti oluşturdu. Chainlink ile ortaklık kurdu ve bu protokolün kurucusu Sergey Nazarov, erken bir destekçi.

İtibar DAO kullanıcıları, Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterinizi Tanıyın gibi geleneksel finansal verilere, kredi puanlarına ve hesaplarına bağlı bankacılık verilerine sahip olacaktır. Veriler, merkezi olmayan bir platformdan kredi almada sürtüşmeyi hafifletmeye yardımcı olmak için tasarlandı, ancak güvenlik ve sıfır bilgi kredisi ilkeleri hakkında soruları gündeme getiriyor.

okumaya devam et

Polygon, 2022’de karbon nötr olmayı taahhüt ediyor

Polygon ağı, 12 Nisan’da “Yeşil Manifesto: Planet Earth ile Akıllı Bir Sözleşme” yayınlayarak bu yıl karbon nötr ve iklim pozitif olma taahhüdünü duyurdu. Ayrıca karbon ayak izlerini dengelemek ve sonunda karbon negatif olmak için ekstra kredi satın almak için 20 milyon dolarlık bir taahhütte bulundular.

Reklam Alanı

Ethereum ölçeklendirme çözümünün daha sürdürülebilir bir gelecek planının bir parçası, aynı zamanda karbon ayak izlerini dengelemek isteyen ekosistem ortaklarına kaynak sağlamayı da içeriyor. Ek olarak, STK’ların iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik bağışlar yapmalarını kolaylaştırmayı umuyorlar.

okumaya devam et

DeFi pazarına genel bakış

Analitik veriler, DeFi’nin kilitli toplam değerinin geçen haftaya göre 5 milyar dolarlık bir düşüş kaydettiğini ve yazı yazılırken 125 milyar dolara ulaştığını ortaya koydu. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, DeFi’nin piyasa değerine göre ilk 100 tokeninin bir hafta daha düşüş eğilimi gösterdiğini gösteriyor.

Gitmeden önce!

600 milyon dolarlık Axie Infinity Ronin Bridge hack olayı, Perşembe günü ABD’li yetkililerin saldırının faillerini kötü şöhretli Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus’a bağlamasıyla başka bir bükülme gördü.

Bu haftanın en etkili DeFi gelişmeleriyle ilgili özetimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu dinamik olarak gelişen alanda daha fazla hikaye, içgörü ve eğitim için önümüzdeki Cuma bize tekrar katılın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!