Mark Yusko, Fed politikasıyla ilgili gerçek sorunu ve Bitcoin’in neden önemli olduğunu açıklıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Enflasyon, Çalışma Bakanlığı’nın bu hafta ABD tüketici fiyat endeksinin Mart ayında yıllık bazda %8.5’e yükseldiğini açıklamasının ardından yeniden ön sayfa haberi oldu – bu, kırk yılı aşkın bir sürenin en yüksek seviyesi. Kripto endüstrisi emektarı ve Morgan Creek Capital kurucusu Mark Yusko’ya göre, fiyat artışları gerçek sorun değil.

“Bu enflasyon değil. Yusko, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında özel bir röportajda Cointelegraph iş editörü Sam Bourgi’ye verdiği demeçte, bu para birimi devalüasyonudur. Para birimi devalüasyonu, tüketicilerin satın alma gücünü doğrudan etkiler; bu, bir para biriminin satın alabileceği mal ve hizmet sayısını ifade eder.

Yusko’ya ayrıca Bitcoin’in (BTC) son altı aydaki cansız performansı ve bu fiyat keşfi aşamasının süresiz olarak devam etmesini bekleyip beklemediği soruldu. Ona göre, 100.000 $ BTC eninde sonunda güçlü bir olasılık, ancak benimseme büyümeye devam ederken yatırımcıların sabırlı olması gerekiyor.

Yusko ve Bourgi ayrıca yatırımcılara varlıklarının %60’ını hisse senetlerine ve %40’ını tahvillere tahsis etmeyi öğreten geleneksel portföy yönetimi stratejilerine gölge düşürdü. “Aklı başında kim şu anda tahvil tutuyor?” diye sordu. Yusko, “Yalnızca merkez bankaları” diye yanıtladı. Tam açıklamasını kaçırmak istemeyeceksiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=-e_-NVryErs

Röportajın tamamını Cointelegraph’ın YouTube sayfasından izleyebilirsiniz. Gelecekteki tüm videolarımız ve güncellemelerimiz için beğen ve abone ol düğmelerine basmayı unutmayın. Ayrıca Bitcoin konferansından tam röportaj dizimizi de izleyebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!