Mark Cuban, Twitter’ın kripto reklam sorununu çözmek için Dogecoin kullanmayı önerdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Pazar günü, Amerikalı girişimci Marc Andreessen, “ücretsiz kripto” hediyesini tanıtmak için adını taklit eden bir Twitter kullanıcısının ekran görüntüsünü yayınladı. “Bu tür içeriği hangi algoritma yakalayabilir?” diye sordu Andreessen. Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın yanıtladığı “insanlar”, platformdaki çok sayıda kripto para birimi dolandırıcılığı ve spam reklamının en iyi şekilde nasıl seçileceğine dair bir tartışma başlattı.

Ancak daha sonra alışılmadık bir çözüm öneren milyarder yatırımcı Mark Cuban oldu. Cuban tarafından söylendiği gibi, sorun önce Dogecoin’e (DOGE) bir “İyimser Toplama” veya 2. katman çözümü eklenerek çözülebilir.

Twitter’da sınırsız olarak paylaşımda bulunmak için herkesin teminat olarak bir DOGE (yazım sırasında jeton başına 0.13$) koyması gerekir. Ardından, herhangi biri bir gönderiye itiraz ederse ve insanlar bunun spam olduğunu onaylarsa, gönderiyi işaretleyenler spam gönderenin DOGE’sini alır ve paylaşır. Sonuç olarak, spam gönderenlerin daha fazla gönderi oluşturma hakkı için teminat olarak 100 DOGE koyması gerekecektir. Ancak gönderinin spam olmadığı ortaya çıkarsa, yarışmacılar DOGE haklarını kaybederler.

Başka bir deyişle, istenmeyen e-postaları caydırmak için küçük de olsa parasal sonuçlar yaratan bir tahmin sistemidir. Yine de, kullanıcılar hızlıydı nokta Dolandırıcıların iyi finanse edilmiş olma ve böyle bir kazan-öde sisteminde spam olarak işaretlenen gönderileri basitçe “yarışma dışı bırakma” olasılığını ortadan kaldırır. Yine de Dogecoin’in yaratıcısı Shibetoshi Nakamoto, böyle bir sistemi övdü:

İlgili: Dogecoin İsa? Roger Ver Twitter’da yeniden ortaya çıktı, DOGE’yi BTC’ye karşı destekliyor

Geçen hafta Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için teklif verdi. Musk tarafından da belirtildiği gibi, platform için en önemli önceliklerinden biri kripto para birimi dolandırıcılık tweetlerinin sayısını azaltmaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!