Makro Ekonomist Raoul Pal Toplu Tasfiye Uyarısı Verdi! “Muhtemelen Her Piyasa Pozisyonu Yanlış”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Makroekonomik uzman Raoul Pal, küresel piyasa için toplu bir tasfiye aşamasına kilitlendiğini söyledi. Kısa vadede bir geri dönüş beklemediğini belirtti.

Real Vision ile ilgili yeni bir röportajda Pal, portföyünüzde ne olursa olsun, piyasa için daha fazla acı olduğunu söylüyor. Pal şimdilik ABD dolarını güçlü kalabilecek tek varlık olarak gösteriyor.“

Piyasa durumu şuanda “çirkin”. Bence burada olan, piyasanın sindirmesi için iki faktör olduğu. Biri enflasyondur ve bu, piyasanın belirli şekillerde kurulmasını sağlamıştır. Herkes belirli şeylerle dolu. Ardından, büyüme buharlaşmaya başlar.

Dolayısıyla piyasa, enflasyon artı [yavaşlayan] büyüme ile uğraşmak zorunda. Ve bu durum herkesin tasfiye düğmesine basması anlamına geliyor. Yani her şey tasfiye oluyor. Bu uyarıda bulunduğum 1 yıldızlı piyasaların korelasyonu. Ve kriptodan hemen hemen her şeye kadar her şeyi vurur. Her şeyden önde duran şey ise dolar olur. Çünkü bu bir tür güvenli liman… Dolarda bazı büyük hareketler gördük ve bunun henüz tam olarak yapıldığından emin değilim. Bu nedenle, insanlar portföyleriyle mücadele ederken büyük bir tasfiye oluyor çünkü temelde sahip olduğunuz pozisyon ne olursa olsun, bu yanlış. Ve bu herkesin bir süreliğine çekmek zorunda kalacağı acı.”

Piyasada nihayetinde fayda sağlayabilmek mümkün olacak

Pal, önümüzdeki aylarda hem enflasyonun hem de büyümenin aynı anda düşeceğini tahmin ediyor. Pal, öngörüsü gerçekleşirse, büyüme hisse senetleri, altın ve kriptonun nihayetinde fayda sağlayabileceğini söylüyor.

“Haklıysam ve bu enflasyon hikayesi değişecek ve büyüme yavaşlayacaksa, o zaman merkez bankasının ne yapacağını sorguladığımız bir dinamiğe kaymaya başlarız. Ve eğer tahvil getirileri düşecekse, büyüme stoklarının daha da sonu gibi gerçekten dövülen şeyler, bu ortamda daha ilginç olmalı. Çünkü enflasyon tarafından öldürüldüler.Altın ve büyüme stokları, reel oranlar sıkılaşmaya başladıkça kötü bir performans sergileme eğilimindedir. Ancak sıfıra ulaştılar ve merkez bankasının niceliksel sıkılaştırmaya veya en azından QE’ye (niceliksel genişleme) girişmeye çalıştığı sırada dünya parçalanıyor gibi görünüyor. Ve eğer durum buysa, gerçek oranlar tekrar negatif oluyor. Eğer haklıysam, bu genellikle altın, kripto, uzun vadeli büyüme, bu tür şeyler için iyidir ve insanların emtia hisseleri gibi içinde bulunduğu her şey için kötüdür.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!