Litecoin gizli işlemleri Kore borsalarını korkuttu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Litecoin (LTC) blok zincirindeki son gizlilik odaklı MimbleWimble yükseltmesi, Kore’nin en büyük kripto borsalarından ikisinin beşinci en büyük kripto para birimi hakkında yatırım uyarıları yayınlamasına neden oldu.

Birlikte Güney Kore’deki ticaret hacminin çoğunluğunu oluşturan Bithumb ve Upbit, Pazartesi günü yatırımcılara gizliliği artıran yükseltmeyle ilgili riskler hakkında tavsiyelerde bulunan açıklamalar yayınladı. Litecoin’in gizlilik odaklı teknolojiyi kullanması Mimblewimble, kullanıcıların Bithumb’a göre işlem verilerini gizlerken jeton göndermelerine izin veren “gizli işlemler” yapmalarına izin veriyor. Upbit de benzer bir açıklama yaptı.

İki borsa, kripto borsalarının Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) sistemlerini devreye sokmasını gerektiren bir yasa olan Kore’nin Spesifik Finansal İşlem Bilgilerinin Raporlanması ve Kullanımına İlişkin Yasasına atıfta bulundu.

Kore borsaları, bu tür uyarıları yaptıktan sonra kripto para birimlerini listeden çıkarma geçmişine sahiptir. Diğer iki büyük Güney Kore borsası Korbit ve Coinone ise henüz bir açıklama yapmadı.

MimbleWimble yükseltme konsepti ilk olarak yaklaşık iki buçuk yıl önce önerildi. Yeni yükseltme, düğümlerin çoğunluğunun MimbleWimble (MWEB) güncellemesini onaylamasının ardından bu yılın başlarında yayınlandı ve yeni MWEB gizlilik özellikleriyle etkileşime girebilecek. Litecoin’in 2 milyon blok yüksekliğinde tamamlandı.

İlişkili: Litecoin sonunda büyük Mimblewimble yükseltmesini başlatıyor

MimbleWimble Litecoin yükseltmesi, kripto para biriminin en hevesle beklenen güncellemesi oldu. MWEB, yalnızca LTC kullanıcıları için yeni gizlilik özellikleri eklemekle kalmaz, aynı zamanda blok zinciri temel performans iyileştirmelerini de içerir. MWEB, bloklardan gereksiz işlem verilerini sıkıştırarak Litecoin blok zincirinde gizli işlemlere izin verir.

Litecoin, 2011 yılında Bitcoin’in (BTC) en eski rakiplerinden biri olarak kuruldu. CoinMarketCap’e göre, 5 milyar doları aşan piyasa değeri ile en değerli 18. kripto para birimidir.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!