‘Kwontitatif gevşeme’ – Terra 2,2 milyar dolarlık BTC çantasını boşaltırken BTC fiyatı UST’de 43 bin dolara ulaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Blockchain protokolü Terra’daki kargaşa devam ederken Bitcoin (BTC), 10 Mayıs’ta on ayda ilk kez 30.000 doların altına düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatı 29.700 dolardan sıçradı

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, Bitstamp’ta BTC/USD’nin 29.731$’lık dip seviyelerini gösterdi.

Temmuz 2021’den bu yana 30.000 doların altındaki ilk gezi, gecelik BTC fiyat performansı, hem düşen borsaların hem de Terra’nın ABD doları sabit parası TerraUSD (UST) için yeni sorunların ortasında geldi.

Cointelegraph’ın bildirmeye devam ettiği gibi, UST bu hafta toplu satış içeren bir saldırı gördü ve bu, Terra’nın USD sabitini desteklemek için dev 750 milyon BTC rezervini kullanmasıyla sonuçlandı.

Bununla birlikte, tehdidin etkisini azaltmak için ilk likidite adımları yetersiz kaldı ve CoinMarketCap verilerine göre UST daha sonra 0,67 $’a düştü.

Aynı zamanda, büyük borsa Binance’deki BTC/UST kararsız davranmaya başladı ve 42.000 doların üzerine çıkarak diğer Bitcoin dolar piyasaları 30.000 doları korumak için mücadele etti.

Terra’da tam bir erime söylentileri sosyal medyada hızla yayıldı. Bununla birlikte, firmanın kurucu ortağı Do Kwon, toplu BTC likidite enjeksiyonunu açıkladıktan sonra sakin kaldı.

Kwon, Delphi Ventures’ın kurucu ortağı Jose Macedo’dan durumun bir özetini retweet etti ve Terra’nın beklenmedik durum önlemlerinin nihayetinde kripto endüstrisinin en büyük merkezi olmayan USD stablecoin’inin daha büyük bir merkezsizleşmesine yol açacağını savundu.

“Nefret edenler bunu merkezileşme için eleştirecekler ve şimdilik haklılar. @LFG_Reserve, $UST’ı daha sağlam hale getirdi, ancak aynı zamanda geçici olarak daha merkezi hale getirdi” dedi. yazdı 9 Mayıs’ta

Bu arada zincir üstü izleme kaynağı BitInfoCharts’tan gelen veriler, hareketleri doğruladı, kâr amacı gütmeyen Terra Luna Foundation Guard’ın (LFG) cüzdan bakiyesi 70.000 BTC’den veya 2.23 milyar dolardan 0 BTC’ye çıktı.

'Kwontitatif gevşeme' - Terra 2,2 milyar dolarlık BTC çantasını boşaltırken BTC fiyatı UST'de 43 bin dolara ulaştı
Luna Foundation Guard (LFG) Bitcoin cüzdanı (ekran görüntüsü). Kaynak: BitInfoCharts

LFG önerildi Daha önce sahip olunan BTC’nin tamamının satılmadığını ve topluluğu güncelleme taahhüdünü verdi.

Reklam Alanı

masada 35 bin dolar

Bununla birlikte BTC/USD, 10 Mayıs’ta yazarken 32.000 $ civarında işlem yapmak için kendi çöküşünden kurtulmayı başardı.

İlgili: Profesyonel tüccarlar, Bitcoin fiyatı yeni düşük seviyeleri araştırırken, elden çıkarma yaklaşımını benimsiyor

Bazıları, Başkan Nayib Bukele ile birlikte El Salvador’un da aralarında bulunduğu “daldırma satın almaya” bile istekliydi. onaylayan ortalama 30.744 $ fiyatla 500 BTC satın alınması.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, “LUNA UST sabitinin ek bir aykırı değeri düşüşün bir parçası olduğu için piyasaların ne kadar derinde düzeleceğini bilmiyorum.” tepki gösterdi bir gecede:

“Tek bildiğim, UST sabitlemesinin geçici bir şok olduğu ve önümüzdeki 24-48 saat içinde Bitcoin için 35 bin dolar civarında işlem yapacağımızı varsayıyorum.”

UST USD paritesinin %8 altında işlem gördüğü için “şok” yazı yazılırken hala çözülmemişti. Terra (LUNA), 24 saat içinde değerinin %50’sinden fazlasının kanamasının ardından 32 dolardı.

'Kwontitatif gevşeme' - Terra 2,2 milyar dolarlık BTC çantasını boşaltırken BTC fiyatı UST'de 43 bin dolara ulaştı
LUNA/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Popüler yorumcu Benjamin Cowen tarafından yapılan bir Twitter anketi açıklığa kavuşmuş 12.000’den fazla katılımcının çoğunluğunun, mandalın eninde sonunda eski haline getirileceğine inandığını belirtti.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!