Kuzey Dakota eyaletteki 3 milyar dolarlık temiz kripto madenciliğini ikiye katlamayı umuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kuzey Dakota hükümet yetkilileri, kripto para madencilerini daha yeşil otlaklarına çekmek için Miami’deki Bitcoin 2022 konferansına katıldı. “Gezegendeki en temiz kripto” vaadiyle geldiler.

Kuzey Dakota Ticaret Departmanı, konferanstaki varlığından %20.000 veya daha fazla getiri beklediğini söyleyerek gezide 35.000 $ düştü.

Bakanlık, devletin halihazırda 3 milyar dolarlık kripto yatırımı güvence altına aldığını ve 3 milyar dolarlık başka bir projeyi çekmeye yakın olduğunu duyurdu.

Kuzey Dakota, kripto madenciliği şirketlerini Yukarı Ortabatı eyaletinde kurmaya ikna ederek tarım ve petrole olan bağımlılığını sona erdirmeyi umuyor. Devlet doğal varlıklarına güvendiği için herhangi bir vergi indirimi veya finansman yoktur.

Aşırı ısınan madencilik teçhizatlarını soğutmaya yardımcı olabilecek soğuk ve kuru havalarıyla bilinir. Karışıma ucuz elektriği ve dünyadaki en temiz enerjinin vaatlerini ekleyin ve bazı maden şirketlerinin yer değiştirmesi çekici.

Kuzey Dakota’nın satış noktası

Her yıl ABD’nin gaz ve petrol sahalarında, herhangi bir yere boru hattıyla taşınması ekonomik olmayan büyük hacimlerdeki fazla doğal gaz yakılıyor, enerji israfı oluyor ve sera gazları açığa çıkıyor.

Madenciler giderek artan bir şekilde petrol endüstrisinin bu yan ürününden yararlanmak için kuleler kurmaya başlıyor. Sadece çevre için değil, aynı zamanda blok ödülleri aldıkları ve ilgili karbon kredilerini satabildikleri için finansal olarak da iyi.

ND Ticaret Komiseri James Leiman, yerel radyodaki Chris Berg Show’da, Kuzey Dakota’yı gezegendeki en temiz kriptoya sahip olarak konumlandırmak istediğini söyledi.

“Her ne sebeple olursa olsun küresel bir sorumluluk olarak kabul edilen karbonu almanın bir yolunu çoktan bulduk ve altı yoldan para kazanmayı başardık.” Şirketler ve hükümetler bu karbon kredileri için bir prim ödemeye hazır.

İlgili: Arjantin kasabası enflasyonla mücadele etmek ve altyapıyı yükseltmek için kripto madenciliğine yatırım yapacak

“Diğer insanların sorumluluğunu veya çöpünü alabiliriz, isterseniz onu hazinemiz yapabiliriz. Bu nedenle Kuzey Dakota, bu kripto madencilerinden bazıları için oldukça özel bir konumdur. Ayrıca, ülkenin geri kalanına kıyasla düşük bir elektron fiyatı var. Ayrıca bol gaz rezervlerine erişim var. Bence kripto endüstrisi için sınır gökyüzü.”

Daha küçük kripto madenciliği operasyonları, kuzey-orta Kuzey Dakota’daki Bakken petrol sahalarında kendilerini çoktan kurdular. Aksi takdirde atmosfere yakılacak olan artık doğal gazla çalışıyorlar. Madencilere güç sağlamak için bir yan ürün kullanmak iyi bir şey olsa da, madencilik endüstrilerine güç sağlamak için yenilenebilir enerji kullanan başka ülkeler de var.

Reklam Alanı

Norveç’in Bitcoin madenciliği referansları, %100 yeşil, yenilenebilir enerji kullanarak Bitcoin hash oranının %0,77’sine ev sahipliği yapan küçük İskandinav ülkesi ile birinci sınıf görünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!