Kurumsal kripto varlık ürünleri, haftalık 423 milyon dolarlık rekor çıkış gördü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 423 milyon dolarlık rekor çıkışlar gördü ve Kanada’dan kurumsal yatırımcılar neredeyse tüm katliamı temsil etti.

CoinShares’in haftalık “Dijital Varlık Fonu Akışları” raporunun son baskısına göre, Kanadalı yatırımcılar 20 Haziran ile 24 Haziran arasında 487,5 dolar değerinde dijital varlık ürününü boşalttı.

Haftanın toplam çıkışları, diğer ülkelerden gelen 70 milyon dolarlık girişle kısmen dengelendi ve ABD merkezli yatırımcılar, 41 milyon dolarlık girişlerin yarısından fazlasını oluşturdu.

ABD dışında, Almanya ve İsviçre’den yatırımcılar, toplam 11 milyon dolar ve her biri 10.4 milyon dolar giriş yaptı. Karşılaştırıldığında, Brezilyalılar ve Avustralyalılar da 1,6 milyon dolar ve 1,4 milyon dolarlık küçük girişlerle devreye girdi.

Genel olarak çıkışlar, CoinShares kayıtlarının başlamasından bu yana kurumsal yatırımcılar tarafından haftalık en büyük düşüşe işaret ederek 422.8 milyon doları buldu. Özellikle, rakam, bu yıl Ocak ayında yayınlanan 198 milyon dolarlık önceki rekorun iki katından fazla:

“Bölgesel olarak, çıkışlar neredeyse yalnızca Kanada borsalarından ve belirli bir sağlayıcıdandı. Çıkışlar 17 Haziran’da gerçekleşti, ancak ticaret raporlama gecikmeleri nedeniyle geçen haftanın rakamlarına yansıdı ve muhtemelen Bitcoin’in o hafta sonu 17.760 ABD Dolarına düşmesinden sorumlu.”

Varlığa göre çıkışlarla ilgili olarak, Bitcoin’e (BTC) maruz kalma sunan yatırım ürünlerinde 453 milyon dolar değerinde çıkış görülürken, Solana (SOL) ürünlerinde de 100.000 dolarlık küçük çıkışlar görüldü.

Geçen hafta BTC ürünlerinin keskin bir şekilde boşaltılması, yıldan bugüne (YTD) akışları neredeyse negatife itti ve rakam şu anda 2022’de şimdiye kadar sadece 26.2 milyon dolar değerinde girdi.

İlişkili: Son Kapitülasyon — Bitcoin’in 10.000 Dolar’da dibe vurmasının 5 nedeni

BTC fiyatını kısaltmaya maruz kalma sunan yatırım ürünleri, haftanın en büyük girişlerini 15,3 milyon dolarla oluşturdu. CoinShares, bunun öncelikle ProShares’in 22 Haziran’da ABD’de ilk kısa Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) başlatmasından kaynaklandığını belirtti.

Eter (ETH) yatırım ürünleri de 10.9 milyon dolarlık giriş kaydederek 11 haftalık bir çıkış eğilimini destekledi. Bununla birlikte, YTD Ether ürünlerinde toplam 448,3 milyon $’lık çıkış görüldü ve bu, onu bu yıl kurumsal yatırımcılar arasında en az tercih edilen yatırım seçeneği haline getirdi.

Varlığa Göre Akışlar: CoinShares

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!