Kuantum bilgi işlem firması kripto ödemelerinin benimsenmesini simüle ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kanada ve İspanya’da ofisleri bulunan bir kuantum bilgi işlem firması olan Multiverse Computing, kripto para biriminin benimsenmesinin bir ödeme yöntemi olarak nasıl ilerleyebileceği konusunda simülasyonlar yürütmek için Kanada Bankası ile ortaklık kurdu.

Perşembe günü yaptığı bir duyuruda Multiverse Computing, ekipmanını Kanada Merkez Bankası ile bir kavram kanıtı projesinin parçası olarak, finansal olmayan firmaların kriptoyu nasıl benimseyebileceğine dair örnekler oluşturmak için kullandığını söyledi. Kuantum simülasyonları, 1,2 oktilyondan fazla olası konfigürasyona sahip 8 ila 10 finansal ağ içeren senaryolar kullandı.

Multiverse Computing baş teknoloji sorumlusu Sam Mugel, Cointelegraph’a, sonuçların Kanada pazarlarında Bitcoin (BTC) ve Ether’in (ETH) benimsenmesine dayandığını söyledi. Mugel’e göre, simülasyonlar, ödemeler için dijital varlıkları benimseyebilen finansal olmayan kurumlar arasında “kısa vadede yüksek bir kripto alımı” önerdi.

Firma, şirketlerin farklı ödeme biçimlerini nasıl benimseyebileceğini anlamak için “ödeme ağlarında gerçekleşebilecek etkileşimlere ilişkin derin bir anlayış geliştirmenin önemli” olduğunu söyledi. Simülasyonlar, kripto ödemelerinin, belirli endüstriler için banka transferleri ve “nakit benzeri araçlar” ile yan yana var olabileceğini ve her birinin pazar payının ekonomik maliyetlere ve finansal kurumların daha fazla benimsemeye nasıl tepki verdiğine bağlı olabileceğini öne sürdü.

Bank of Canada’nın veri bilimi direktörü Maryam Haghighi, “Klasik hesaplama tekniklerini kullanarak çözülmesi zor bir araştırma vakasında kuantum hesaplamanın gücünü test etmek istedik” dedi. “Bu işbirliği, kuantum donanımı üzerinde karmaşık simülasyonlar gerçekleştirerek kuantum bilişimin ekonomik sorunlara nasıl yeni anlayışlar sağlayabildiği hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı oldu.”

İlişkili: Kuantum bilgisayarlar kriptoyu kırmaya uzun yıllar kaldı: MIT Tech Review

Kuantum hesaplamadaki gelişmelerle birlikte, çoğu zaman teknolojinin Bitcoin (BTC) veya diğer blok zincirlerinin güvenliğini, altta yatan kriptografiyi kırarak “kırmak” için kullanılabileceğini öne süren birçok kişi geliyor. Şubat ayında, bankacılık devi JPMorgan Chase, bir blockchain ağı üzerine araştırma yayınladı. kuantum bilgisayar saldırılarına karşı dayanıklıdır. Ancak MIT Technology Review’da en az bir uzman, Mart ayında teknolojinin bu uygulamalardan yıllarca uzakta olduğunu savundu.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!